Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7540 miejsce

Kamil Syprzak o nowym sezonie: Musimy dać z siebie wszystko

Przy dopingu półtoratysięcznej publiczności piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock rozpoczęli wczoraj na płockiej Orlen Arenie pierwszy, otwarty trening po wakacyjnej przerwie. Co czeka płockich szczypiornistów w najbliższym czasie?

Kamil Syprzak podczas inaugurującego sezon treningu na Orlen Arena w Płocku / Fot. Katarzyna PankowskaO swojej kondycji, wzmocnieniach drużyny i sportowych nadziejach na nowy sezon opowiedział nam Kamil Syprzak, reprezentant Polski w piłce ręcznej i zawodnik Orlen Wisły Płock.

Katarzyna Pankowska: Odbyłeś wczoraj wraz z drużyną pierwszy trening. Jak się czujesz po półtoramiesięcznej, wakacyjnej przerwie?
Kamil Syprzak: Niestety moja przerwa nie trwała półtora miesiąca ponieważ tuż po zakończeniu sezonu udałem się na zgrupowanie kadry narodowej i mecz sparingowy . Na wakacyjny odpoczynek miałem tylko cztery tygodnie, ale myślę ze w zupełności wystarczyło to by zregenerować organizm i naładować baterię na nowy sezon. Ogólnie czuje się dobrze i jestem mocno zmotywowany do pracy z nowymi kolegami i trenerem.

Miałeś kłopoty z kolanem i wybitymi palcami. Myślisz, że wróciłeś już do pełnej dyspozycji?
Niestety, w tym sporcie takie urazy są na porządku dziennym więc trzeba szybko je wyleczyć i o nich najzwyczajniej w świecie zapomnieć. Wiedziałem na co się piszę, gdy zaczynałem trenować piłkę ręczną.

W drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy m.in. Marcin Lijewski czy Mariusz Jurkiewicz. Czy myślisz, że nowi zawodnicy okażą się autentycznym wzmocnieniem dla Orlenu Wisły Płock?
Na pewno zawodnicy będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i jak najwięcej wnieść do drużyny, ale całość zweryfikuje sezonu. Owszem, pojawił się Marcin Lijewski, doświadczony zawodnik, który z HSV Hamburg wygrał całkiem niedawno Ligę Mistrzów, więc choćby jego ostatnie trofeum mówi samo za siebie. Mariusz Jurkiewicz po kilku latach gry w Hiszpanii wraca do Polski. To zawodnik bardzo wszechstronny, myślę ze wszyscy bardzo dobrze wiedzą na co go stać. Dołączył też Adam Morawski, młody bramkarz, który według mnie będzie starał się maksymalnie wykorzystać szansę i potencjał jaki w nim drzemie. Co do Zbigniewa Kwiatkowskiego to osoba "Biga" jest wszystkim w Płocku dobrze znana.

A jakie nastroje panują w drużynie po zmianie trenera?
Po dwóch treningach trudno coś powiedzieć w tym temacie, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Na atmosferę w zespole nigdy nie narzekaliśmy. Widzę jednak, że na pewno nie będzie łatwo i musimy dać z siebie wszystko.

Niedawno zostałeś kapitanem kadry B. Jak się czujesz w roli przywódcy wśród kolegów?
Jest to dla mnie coś nowego. Całe szczęście, że dobrze się wszyscy znamy i lubimy dlatego nie ma między nami problemów z komunikacją.

Zarówno w reprezentacji jak i w Wiśle Płock grasz na pozycji kołowego. Jakie według Ciebie są trzy najważniejsze cechy takiego zawodnika?
Myślę, że bardzo ważna jest zwinność, umiejętność zastawienia się oraz umiejętność chwytania piłki w jedna rękę.

Czego życzyłbyś sobie i swojej drużynie w nadchodzącym sezonie?
Sobie życzyłbym przede wszystkim zdrowia i zdobycia wszystkich trofeów z klubem zaczynając od awansu do Ligi Mistrzów. Z reprezentacją chciałbym zdobyć medal na mistrzostwach Europy w Polsce w 2016 roku. Przy okazji, zachęcam wszystkich sympatyków piłki ręcznej do odwiedzania mojego fanpage’a na Facebooku (Kamil Syprzak fanpage) oraz strony Polskiego Związku Piłki Ręcznej, jak również Orlen Wisły Płock. Tylko tam fani tego sportu znajdą najświeższe i oficjalne informacje z rozgrywek ligowych i kadrowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.