Facebook Google+ Twitter

Kamiński: Bądźmy znowu wspólnotą w rocznicę katastrofy smoleńskiej

Mariusz Kamiński zaprosił Hannę Gronkiewicz-Waltz, Monikę Olejnik oraz wszystkich Polaków, do wspólnego obchodzenia 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej: "Bądźmy tego dnia razem, bądźmy znowu jedną wspólnotą" - mówił wiceprezes PiS.

 / Fot. PolskapresseMariusz Kamiński chciałby żeby w 2. rocznicę katastrofy smoleńskiej, Polacy znowu się zjednoczyli. Żeby to było święto ponadpartyjne. Dlatego zaprosił polityków wszystkich opcji do wspólnego obchodzenia tych wydarzeń. Zapewnił, że politycy z jego ugrupowania będą tego dnia modlić się i wspominać Jerzego Szmajdzińskiego, Sebastiana Karpiniuka oraz innych polityków poległych w katastrofie smoleńskiej.

Monika Olejnik zadeklarowała, że raczej nie przyjdzie, ponieważ kiedy ostatni raz tam była, została zwyzywana. Kamiński powiedział, że prezydent Warszawy powinna przyjść, zobaczyć, porozmawiać ze zwykłymi ludźmi: "Być może wtedy zmieni swoje nastawienie w sprawie odpowiedniego upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej" - mówił w "Kropce nad i"

Kamińskiemu chodzi o to, żeby powstał pomnik na Krakowskim Przedmieściu. Polityk PiS uważa, że Hanna Gronkiewicz- Waltz nie powinna rozwiązywać tej sprawy na podstawie wyników sondażu, ponieważ w przypadku innych pomników tego nie robiła.

Jeżeli nawet chciała już to uczynić, powinna wymyślić uczciwsze pytanie. W sondażu zapytano warszawiaków czy chcą aby w ich mieście powstał kolejny pomnik.

Zdaniem Kamińskiego pytanie powinno brzmieć tak: "Czy chcesz, aby za społeczne pieniądze, obywatele mogli uczcić w formie pomnika, wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej".

Przypomniał również jej wypowiedź ("Kościuszko musiał czekać na swój pomnik 200 lat") i wytłumaczył, że dlatego to tak długo trwało, ponieważ Polska nie była niepodległym państwem: "Czy chce pani powiedzieć, że ciągle nim jest" - zapytał.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

marco
 • marco
 • 05.04.2012 21:47

Kościuszko musiał czekać 200 lat na pomnik ???? ....... ale on było bohaterem, a kaczyniak był nikim..... już za kilka lat nikt o nim nie będzie pamiętał, ostatecznie każdy normalny umysł stara się wymazać z pamięci ten wstydliwy czas, gdy PIS-dzielce rządziły...... to czas wstydu dla Polski...... Niemcy też nie są dumni z czasów hitlerowskich

Komentarz został ukrytyrozwiń
eddi
 • eddi
 • 05.04.2012 21:42

ja też będę wspólnie ze swoimi przyjaciółmi świętował radośnie tą rocznicę, bo odszedł zły, marny prezydent i to dobre było dla Polski

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 05.04.2012 21:24

@ Panie Kamiński ! Co to za zaproszenie ? Kto chce to przyjdzie sam . Wy pisowcy boicie się o frekwencje to zwozicie mohery z całej Polski . Listy sprawdzone i potwierdzone , autokary podstawione , ludzie otumanieni,prowiant przygotowany , transparenty antyrządowe też . Tylko kto finansuje to wszystko - PiS -?

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 05.04.2012 20:51

Dupku,który usuwasz moje wpisy, jeżeli jeszcze raz to zrobisz to będziemy się gniewać stary komuchu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja niczego nie muszę bronić - Polska ma się całkiem dobrze. Ciekawi mnie tylko jedno - kto Wam płaci za te teksty? Rosja? Niemcy? Może Izrael?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 05.04.2012 16:31

Grzegorz Wink Dzisiaj 14:38
dla dobra wspólnego chwilowo zostań tam gdzie jesteś. nie przyłączaj się do niczego nowego.

w dniu D poproś winka, zabierzcie kominiarki, pałki(te długie), przyłbice, flaszkę wyborowej i na Krakowskie Przedmieście.

tam wasza "ojczyzna" was wzywa do obrony "waszego honoru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jadwga
 • jadwga
 • 05.04.2012 16:24

czytając Kana staje się jasne, że apele na nic tu.
ileż w tym człowieku milicyjnej głupoty to aż strach się bać.
o co mu chodzi z tymi urodzinami może mi ktoś wyjaśnić?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 05.04.2012 15:56

Ale ten Kamiński bredzi ... dwa lata temu ludzie szli spontanicznie pod pałac łączyć się w bólu z WSZYSTKIMI rodzinami ofiar . Teraz pisowcy zrobili" ustawkę " , zawłaszczyli rocznicę jakby zginęli sami pisowcy . To jest polityczna żenada ! Ale wg mnie niech zadymiają bo na nic szlachetnego ich nie stać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...ludzie dajcie im maszerowac , demonstrowac ... jakos odnosze wrazenie ze kazdy taki pisowski marsz napedza Palikotowi mlodych wyborcow ... nie smiejcie sie i nie wyszydzajcie , nie obrazajcie ... to wszytko jest tylko folklor , cepelia ze tak powiem ... jedyne na co trzeba uwazac to zeby sie do wladzy nie dorwali ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 05.04.2012 15:11

Porównywać Kaczyńskiego do Kościuszki?Chyba Kamiński nie miał na myśli "tego kościuszki"który po upadku insurekcji tańcował na balu u cara?Bo jeżeli tak,to faktycznie,potrzeba było 200 lat,żeby Polacy o tym zapomnieli-przynajmniej w większości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.