Facebook Google+ Twitter

Kamiński dwa dni temu był w skowronkach. Ale prokuratura mu nie odpuszcza

W okresie panowania w kraju władzy PiS, bardzo wiele do powiedzenia miało CBA. Szukało afer, układów, ścigało podejrzanych winnych, wobec których z braku dowodów budowano intrygi i podejrzenia, podrabiano dokumenty, wymyślano afery.

Przed kilkoma dniami Mariusz Kamiński, były szef CBA, a dziś zastępca Jarosława Kaczyńskiego w partii PiS, cieszył się jak dziecko. To zdarzyło się mu pewnie pierwszy raz w życiu. Zawsze, odkąd go znamy, jest śmiertelnie poważny, posępny i jakby nadęty. Taka gra teatralna na odstraszanie przeciwnika - to jasne. Ostatnio grał inaczej. Do kamer telewizyjnych wystawił twarz w radosnych uśmiechach. Miał powody.

Po tym jak kilka lat temu prokuratura rzeszowska wzięła się za byłego szefa CBA, za aferę gruntową, Mariusz Kamiński stanął w obliczu podejrzenia, że odpowiada za uknucie afery, której nie było. Z tego też powodu wielu ucierpiało, w tym politycy i biznesmeni. Ucierpiał boleśnie Jarosław Kaczyński, bo stracił funkcję premiera.

Afera gruntowa uśmierciła koalicję PiS-Samoobrona-LPR i w przedterminowych wyborach PiS musiał oddać władzę. Cała wina za dramat upadku władzy PiS spadł na głowę i barki, m.in. byłego szefa CBA. Ale jemu się upiekło. Pozostał przy władzy. Niedługo. Wmotał się w kolejną aferę, z udziałem Platformy.

Śledztwo w sprawie afery gruntowej ciągnęło się jak przysłowiowy włoski makaron, aż w końcu oskarżenie winnych trafiło do sądu. Sąd dostrzegł zawiłości w aferze i umorzył sprawę. Mariusz Kamiński odetchnął. Zachłysnął się świeżym powietrzem. Ze szczęścia roześmiał się od ucha do ucha. Zapowiedział, że chce wrócić na poprzednie stanowisko, które stracił przez premiera Tuska. Oświadczył: "Bez wahania złożę mandat".

Dziś okazuje się jeszcze raz w praktyce stare porzekadło, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Rzeszowska prokuratura oświadczyła, że wkrótce złoży zażalenie "na decyzję Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście, o umorzeniu procesu byłego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego i jego trzech podwładnych" – cytuje tvn24.pl.

Cała czwórka - były szef i jego zastępca oraz dwóch byłych dyrektorów CBA - została oskarżona o rażące nadużycia prawa przy wyjaśnianiu i prowadzeniu tzw. afery gruntowej. Według prokuratury rzeszowskiej, argumentacja warszawskiego sądu jest nieprzekonująca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

gosc
 • gosc
 • 24.06.2012 11:12

Powinien wrocic i zrobic z ta mafia POmyjow porzadek

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 23.06.2012 18:37

Pan Kamiński knuł , knuje, i będzie knuł . Nic się nie zmieni w działaniu pana Kamińskiego ponieważ jest człowiekiem obłudnym , że dla celów politycznych potrafił stworzyć warunki i wplątać osoby w nie istniejącą afery to potworne jak można na siłę niszczyć ludzi i mieć zadowolenie i dziwię się , ze sąd nie widział żadnych negatywnych działań pana Kamińskiego. Każdy śmiertelnik za takie działania wobec swojego sąsiada byłby pociągnięty do odpowiedzialności , a przez sąsiadów omijany dużym łukiem, a pan Kamiński teraz chodzi po wszystkich mediach i skarży się ,że jest taki pokrzywdzony przecież to jest żałosne i nic więcej . Zaznaczam , że nie jestem przeciwny łapaniu złoczyńców każdej maści ale sposoby na pewno nie te.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miłka
 • Miłka
 • 22.06.2012 22:53

Mariusz Kamiński staję się bardzo popularny wśród Polaków i jest twarzą coraz bardziej rozpoznawalną PIS . Jest bardzo lubiany, za bezwzględne ściganie polityków Platformy, za przekręty. Za to Kamiński jest kochany. Życzę dużo zdrowia Panie Mariuszu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 22.06.2012 22:43

Pan Kamiński na emeryturę , jest zagrożeniem dla Polski .
Człowiek , który dla celów politycznych niszczy ludzi nie zasługuje na żaden " stołek ".
To on rozbił koalicję PiS +Samoobrona+ LPR , tak bardzo chcieli pogrążyć Leppera i przejąć ich elektorat aż stracili władzę. No i starczy . Nigdy więcej zakusów na 4 RP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 22.06.2012 21:26

Platfusy zdają sobie sprawę że kończy się i rządzenie teraz kombinują by na siłę utrzymać władzę. Nie ważne sądy ,ważne że mamy władzę....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olgierd
 • Olgierd
 • 22.06.2012 19:20

Man nadzieję że Tusk też zwoła konferencję prasową i poinformuje że w razie przegranej honorowo zapłaci sam odszkodowanie Kamińskiemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 22.06.2012 19:02

Pan Kamiński doskonale sobie zdawał sprawę ,że to werdykt pierwszej instancji i że będą odwołania . Jednak panowie z PiS mają wyjątkowy dar medialnego przekazu . Zrobił szybciutko konferencję prasową i wystąpił jako cirpiętnik pokrzywdzony przez PO . Miał czelność upominać się o przywołanie na stanowisko .
Na tym stanowisku nie może być człowiek tak politycznie zaangażowany . Wiadomo ,że dalej by preparował fikcyjne papiery na przeciwników politycznych .
W żadnym kraju o ugruntowanej demokracji ,żaden szef służb specjalnych po odejściu ze stanowiska nie idzie w politykę . PiS próbuje wprowadzać nowe standardy 4 RP. TO JUŻ PRZERABIALIŚMY .

Komentarz został ukrytyrozwiń
orion
 • orion
 • 22.06.2012 18:44

Tusk swoim ignoranctwem naraża budżet na straty.Powinien sam płacić to odszkodowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 22.06.2012 18:33

Rzeszowska prokuratura może sobie składać zażalenia do woli.Kamiński zdaje sobie z tego sprawę i wczoraj o tym mówił w RMFie.Prawnicy są raczej zgodni Kamiński będzie mógł się domagać gigantycznego odszkodowania kiedy wyrok się uprawomocni .Autor sugeruje jakoby Kamiński nie spodziewał się tego zażalenia.Otóż spodziewał się i mówili o tym jego prawnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.