Facebook Google+ Twitter

Kamiński i Kaczmarek przekroczyli uprawnienia w CBA? Agent Tomek: PO to banda łapówkarzy

Prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu poselskiego Mariuszowi Kamińskiemu i Tomaszowi Kaczmarkowi – informuje Prokuratura Generalna. Wniosek podpisał Andrzej Seremet w związku z nieprawidłowościami w działaniach CBA wobec

 / Fot. PAPJak poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk, chodzi o śledztwo w sprawie nieprawidłowości w działaniach CBA z lat 2007-2009, a konkretnie o ujawnienie tajemnicy państwowej i służbowej, jej bezprawne wykorzystanie w książce wywiadzie z Tomaszem Kaczmarkiem, byłym agentem CBA, przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy CBA podczas prowadzenia sprawy Weroniki Marczuk, Beaty Sawickiej i operacji w tzw. sprawie willi Kwaśniewskich.

W TVP Info Agent Tomek skomentował działania prokuratury jako stricte polityczne. "Donald Tusk i jego ministrowie oraz teraz prokuratura dają jasny przekaz łapówkarzom: "jesteście bezkarni” - powiedział. I dodał, że PO to "banda łapówkarzy", a działania są stricte polityczne, aby zaatakować członków PiS. Dogorywająca Platforma, cienko popiskując, chwyta się tego typu narzędzi.

Jak przypomina gazeta.pl jeszcze w 2010 r. katowicka prokuratura apelacyjna, po wnikliwym rozpoznaniu, umorzyła postępowanie w tej ostatniej sprawie. Dom i działka w Wilanowie zostały kupione legalnie i były wykazywane w oświadczeniach majątkowych, a dom w Kazimierzu nigdy nie należał do małżeństwa Kwaśniewskich.

CBA podejrzewało Marczuk o powoływanie się na wpływy oraz żądanie i wzięcie łapówki za pośredniczenie w prywatyzacji Wydawnictw Naukowo-Technicznych.
Śledztwo wobec Weroniki Marczuk prokuratura umorzyła w 2011 r., w wyniku braku przestępstwa. "Marczuk nie powoływała się bowiem na wpływy, a pobrane przez nią pieniądze były należną jej prowizją" - wyjaśniono.

W tym roku Sąd Apelacyjny w Warszawie uniewinnił byłą poseł PO Beatę Sawicką z zarzutu korupcji. także w tym przypadku działania CBA uznano za nielegalne, ponieważ "państwo prawa wyklucza testowanie uczciwości obywateli, co jest cechą państwa totalitarnego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nie może być,prokuratura odważyła się pociągnąć za odpowiedzialność tych smutnych,byłych panów z CBA.Prokuratorzy wyczuli,że PIS nie wygra i ukarzą ludzi związanych z PIS-em.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli nie można ich zbanować, hmmm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znaczy się zostaną zniesione wybory powszechne a na najwyższe stanowiska w państwie mianować będą prokuratorzy ?

To nie te czasy Arlekinie ....:)
Bardzo mi zależy aby w przyszłości agenci CBA , prokuratorzy i przedstawiciele innych służb nie startowali w wyborach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na razie, to Tusk posiada "twarde" argumenty w stosunku do prokuratorów, którzy realizują plan niedopuszczenia PIS-u do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No no no , muszą mieć twarde dowody jak wniosek o uchylenie immunitetu podpisał Prokurator Generalny Seremet kojarzony z PiS -em.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pora, aby ukrócić wybryki tej władzy i dalszą eskalacje podziału społeczeństwa. "Parada Oszustów" nieustannie czepia się Pana Kamińskiego i Kaczmarka. Dyspozycyjni prokuratorzy i sędziowie gotowi są służalczo realizować wyimaginowane zarzuty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.