Facebook Google+ Twitter

Kamiński: Lobby wojskowe ma wpływ na prezydenta Komorowskiego

W "Kontrwywiadzie" RMF FM były szef CBA Mariusz Kamiński stwierdził, że na Bronisława Komorowskiego wpływ ma wojskowe lobby, a jego wypowiedzi broniące gen. Parulskiego są pozamerytoryczne. Dodał też, że należałoby zmienić ustawę o prokuraturze, a płk Przybył to mitoman.

Sonda

Co sądzisz o opinii Mariusza Kamińskiego?

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczMariusz Kamiński, odnosząc się do sytuacji w Prokuraturze Generalnej stwierdził, że faktycznie prokurator generalny nie jest niezależny i należałoby zmienić ustawę. O personalnym sporze Seremeta z Parulskim, Kamiński mówi, iż jest to kwestia autorytetu władzy i nie może być tak, że wojskowy zastępca publicznie niemal "poniża" swego przełożonego, gdyż takie zachowanie nie mieści się w żadnych standardach.

Były szef CBA odrzucił zarzut, że dopiero teraz polubił Seremeta, któremu wcześniej był przeciwny. Kamiński nadal uważa, że nie jest on dobrym prokuratorem generalnym, ale w obecnej sytuacji ma rację. Wyraził też wątpliwość, szczególnie po wczorajszych wypowiedziach prezydenta oraz premiera Tuska, czy sprawa wniosku o odwołanie gen. Parulskiego zostanie rozwiązana oraz że prokurator Seremet może zostać osamotniony.

Kamiński podkreślił, że nie można tolerować poważnego kryzysu w prokuraturze i konfliktu na jej kierowniczym szczeblu, gdyż podważa to autorytet instytucji państwowych. Kamiński sądzi, że prezydent Komorowski ma polityczne i pozamerytoryczne powody, by bronić gen. Parulskiego. Według niego Bronisław Komorowski od lat jest związany z lobby wojskowym, które ma niego duży wpływ. Świadczy o tym m.in., że jako jedyny poseł PO głosował przeciwko likwidacji WSI - informuje rmf24.pl.

Mariusz Kamiński odniósł się też do wypowiedzi płk Przybyła. Według niego słowa Przybyła o tym, że jest na niego wyrok, a ktoś daje za jego głowę milion zł "nie buduje powagi i autorytetu", tylko świadczy o mitomaństwie. Na koniec wywiadu Kamiński stwierdził, że należałoby też "załatwić" sprawę gen. Błasika, tak by jego honor i autorytet zostały odbudowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

TOMEK
 • TOMEK
 • 19.01.2012 17:59

PARULSKI zanim odejdzie niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej w Elblągu i odpowie na pytanie dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego, dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator Tomasz Mackiewicz z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił istotny fakt tej sprawie i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 19.01.2012 16:19

No cóż, ten zdegradowany chłopczyk żyje w permanentnej teorii spiskowej . Lobbing zna z autopsji jak to za rządów PiS -u bywało : wszyscy prokuratorzy , sędziowie IPN , ABW ,CBA , Spółki skarbu państwa ,KRRiT ,itd itd zostały "zdobywane" ze 100% wymianą personelu. Wojsko , Policja , CBŚ - WSZYSTKIE TE INSTYTUCJE miały centrum na Nowogrodzkiej , tam był sztab decyzyjny i lobbysta nr 1 na tronie. Oskarżanie Komorowskiego to tęsknota do tego co było.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 19.01.2012 14:44

Lobby wojskowe i dawne rozwiązane WSI ,trzymają w łapach Bul Bronka. Tylko Bronek z Platformy był przeciw rozwiązaniu agenturalnej służby jakie było WSI - to chyba o czymś świadczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 lora
 • lora
 • 19.01.2012 12:06

Mają haka na Komara, jak był ministrem obrony narobił przekrętów za grube miliony. Ta sprawa wreszcie wyjdzie na jaw. Komar kupił za grosze tysiące hektarów w Jeleniogórskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wir
 • wir
 • 19.01.2012 11:54

na komorowskiego to nawet żyrandol ma poważny wpływ,nie mówiąc już o WSI,pewnego dukaczewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 19.01.2012 11:45

czy ma wplyw na prezydanta moze i tak ale na pewno wielki wplyw na samotnego kaminskiego ma cysorz jaro zbawiciel

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.