Facebook Google+ Twitter

Kamiński: Największym problemem PiS jest Jarosław Kaczyński

Według europosła Michała Kamińskiego w Prawie i Sprawiedliwości nie będzie żadnych powyborczych rozliczeń, ponieważ winnym porażki jest sam Jarosław Kaczyński, tak więc wszelkie konsekwencje musiałyby dotknąć samego prezesa partii.

 / Fot. Bartek Syta / PolskapresseEuroposeł Michał Kamiński, a niegdyś poseł Prawa i Sprawiedliwości w programie "Tak jest" w TVN 24 skomentował wynik wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego oceniając, że to nie przegrana jest największym problemem dla tego ugrupowania, a jego lider.

Według Kamińskiego do coraz szerszego grona ludzi zaczyna docierać, że Jarosław Kaczyński jest w Polsce niewybieralny, zaś prezes PiS sam zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że dla partii jest problemem.

W opinii europosła, Kaczyński i jego partia bardzo dużo stracili przez sprawę z Angelą Merkel, którą Kamiński określił "ewidentną wtopą". Odniósł się także do sondaży wyborczych prognozujących zwycięstwo, którymi dysponowało Prawo i Sprawiedliwość.

Według Michała Kamińskiego możliwe są trzy scenariusze. Według pierwszej wersji Jarosław Kaczyński oszukiwał robiąc ludziom wodę z mózgu, bo żadnych sondaży nie było. Druga wersja zakładająca, że sondaże były specjalnie dla niego drukowane, a więc sztab go oszukiwał i trzecia wersja według, której sondaże były rzetelne i prawdziwe. Diametralnie jednak zmieniły się po sprawie z Angelą Merkel.

Oceń materiał, kliknij gwiazdki. Autor, który zdobędzie najwięcej punktów, dostaje 150 zł!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:42

`ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
hh
 • hh
 • 18.10.2011 00:40

Woda mu się w mózgu ZAGOTOWAŁA?,czy potrzebny psychiatra?,hipokryta,cynik,kłamca,błazen,...-plotkują ludzie - to KONIEC jego kariery politycznej jak PJN-u.
Wg Tuska i Rostowskiego mieliśmy wejść w 2011 -ZAPEWNIALI i MYLILI SIĘ -tylko KACZYŃSKI TWIERDZIŁ ,że się MYLĄ,że to jest NIEREALNE ,że to tylko NIESPEŁNIONE OBIECANKI jak WSZYSTKIE POZOSTAŁE-jedynie najlepiej WYCHODZI IM POWIĘKSZANIE DŁUGU wzrosło w ciągu 4 lat DWUKROTNIE-ciekawe co będzie za 8 lat rządów Tuska????

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń
xx
 • xx
 • 17.10.2011 21:57

plotkują studenci-kamiś zwariował?,ćpa?,tak jak nastąpił KONIEC PJN-u tak nastąpi KONIEC KARIERY POLLITYCZNEJ TEGO BŁAZNA,CYNIKA,KŁAMCY,hipokryty,zdrajcy,złodzieja haseł,...
WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 13.10.2011 19:51

@Grzegorz Wink. To jest całkowitą prawdą,że Jarosław jest największym problemem. Wg. żyjących świadków sprawiał zawsze problemy już w dzieciństwie. Ustawiczne bójki z rówieśnikami na podwórku i jakieś zwariowane pomysły go się trzymały. To samo mówią osoby będące na planie filmu ,,O dwóch takich co ukradli księżyc''. Mówią,że zamknął na klucz producenta w pokoju a klucz wyrzucił i także o jakimś podpaleniu biura. Jego brat był jednak inny. Jarosław był prowokatorem zamieszek. Ma taki już charakter widocznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie opluwa pana Kaczyńskiego. Pisanie o czyichś wadach nie jest opluwaniem to raz. A dwa, że to nie PO czy PiS są dla Polski problemem tylko brak umiejętności dogadania się obu szefów owych partii. W partiach owych są ludzie, którzy się świetnie znają, chodzą razem się napić a tylko na polecenie swoich szefów i w telewizji się kłócą.
Jakby tak Tuska z Kaczyńskim i ścisłym kierownictwem obu partii wysłać na bezludną wyspę, to by się "załogi" zaraz ze sobą dogadały... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian n
 • marian n
 • 13.10.2011 18:23

zal patrzec,ojczyzna w potrzebie,a psy ujadaja.zyjcie choc przez miesiac za 444 zlote.to nawet sity nie starczy by isc na glosowanie.no zyjcie za tyle.slyszycie wybrancy narodu za tyle zyjcie.dociera to do was.czy nadal przez 4 lata bedziecie nosic zapiete na lbach uszatki i nic nam nie dolozycie,dotarlo.slyszycie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.10.2011 17:57

@ Panie Wink - my tu dyskutujemy w ogóle o problemach .A najważniejsze są jak te problemy usunąć prawda. Problemy Polski i ich rozwiązywanie powinno być priorytetem, a nie opluwanie Pana Prezesa Kaczyńskiego - czyż nie???

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Gerard Stenc
Panie Gerardzie jak to można zrozumieć: "Nikt Go nie zna,a tyle wrzawy!" ?
To jest bardzo zatrważające co pan napisał! Czyżby pan był z najbliższego otoczenia prezesa i ma pan jakieś tajemne wieści, co do prawdziwej natury szefa? To on ma jeszcze jakaś inną osobowość niż ta, którą znamy z mediów? Czyżby tak dobrze skrywał swoją prawdziwą naturę? Jeszcze pan Jarosław nam pokaże...? Wiem, że pan publicznie tej mrocznej tajemnicy nie zdradzi, ale chociaż słówko - czy trzeba się bać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu, mamy tu mechanizm stary jak świat: bronimy do upadłego SWOJEGO przed atakami OBCYCH, ale jak przejdzie na ich stronę, nagle otwierają nam się oczy na to, jaka z niego zawsze była kanalia:) Kurski (nb. kolejny "puchar przechodni") niedawno okrutnie pomstował na "odszczepieńców", a teraz wg "Rzepy" sam szykował zamach stanu. A inne partie to niby mają inaczej?
Dlatego warto wobec wszystkich stosować zasadę baaardzo ograniczonego zaufania i nie "kupować" polityka tylko dlatego, że się owinął gustownym papierkiem z partyjnym logo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński - artykuł nie jest o problemach Polski tylko o problemach PiS. Proszę nie ich nie mylić ze sobą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.