Facebook Google+ Twitter

Kamiński: Nie gniew i radykalizm a panika targa Kaczyńskim

Michał Kamiński, niegdysiejszy czołowy polityk partii Kaczyńskiego, dziś wyrokuje rychły jej upadek. Pisze o tym w swojej książce, pt. "Koniec PiS-u". Europoseł ujawnia wiele szczegółów współpracy z Jarosławem Kaczyńskim i stosunków panujących w jego byłej partii - Prawie i Sprawiedliwości. Pisze o panice, jaka ogarnia prezesa w związku z jego wiekiem.

Sonda

Czy zbliża się koniec politycznej kariery Jarosława Kaczyńskieg?

 / Fot. Bartek Syta, PolskapresseNa pytanie, czy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele może jeszcze kiedyś wygrać wybory Michał Kamiński daje odpowiedź - nie. Według niego to była ostatnia kampania, w której wyborcy PiS-u jeszcze wierzyli w zwycięstwo. Rzecz w tym, że erozja poparcia dla Kaczyńskiego, nie zacznie się na poziomie partii czy klubu. Nie, bo nikt go nie obali - chroni go statut partii. Erozja wiecznego prezesa rozpocznie się na poziomie elektoratu, który uznał, że Kaczyński jest politykiem nieskutecznym.

Czyżby prezes Kaczyński tego nie wyczuł i sam nigdy nie odejdzie? Zdaniem Kamińskiego - nigdy. "Bo on nie ma życia prywatnego. PiS będzie się powoli zwijał" – czytamy w "Polska Times" - zostanie z niewielkim, choć być może stabilnym poparciem. A twardy Jarosław będzie trwał. Będzie trwał, bo w tego typu partii, jaką jest PiS, lider trwa niezależnie od kolejnych przegranych. Bo prezes jest liderem i prądu myślowego, i politycznych emocji.

Jak na tle sytuacji Jarosława Kaczyńskiego wyglądają szanse Zbigniewa Ziobry? Kaczyński ma kompleks Tuska, że go w 2007 roku tak mocno pokonał w debacie telewizyjnej. Od tamtej pory panicznie lęka się starcia z nim, unika wspólnej dyskusji, boi się, że przegra, że się ośmieszy. Rzeczywiście, w polityce wszystko jest możliwe.

"Ale Zbigniew Ziobro ma większość wad Jarosława Kaczyńskiego, a nie ma żadnej z jego zalet. Warto podkreślić, że Jarosław Kaczyński zalet ma całkiem niemało" - mówi Kamiński. Przypuszcza, że jedyną szansą Ziobry byłoby oskrzydlenie PiS-u jednocześnie ze strony prawej i z centrum. Powtórzenia podobnego manewru, który przeprowadził w latach 2001-2005, Jarosław Kaczyński. Jednakże Jarosław Kaczyński to niesamowity intelekt i charyzma. On był w stanie to wszystko poukładać i dobrze porozstawiać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

potato
  • potato
  • 23.04.2012 16:00

Kamińskiemu udało się wyrwać z sekty,ale niestety na sekciarstwo nadal jest podatny.Zas przywódcy sekty można jedynie poradzić za p.Norman Davies...Kaczyński,niech robi dalej to, co robi... Aha i wolałbym, żeby nie próbował śpiewać hymnu narodowego. Trzeba wybaczyć ludziom, którzy fałszują, ale jest duży problem z tymi, którzy nie wiedzą, że fałszują....
Pozdrawiam Pisuar

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 23.04.2012 10:37

Panie Kamiński nie jestem zwolennikiem pana J.K.ale pana książki też nie przecież to pan będąc w PIS-ie decydował jak ta partia będzie działała i tak działała jak pan i pana koledzy to poukładali więc do kogo ma pan pretensje pan zbiera teraz ,a w zasadzie będzie pan zbierał po zakończeniu kadencji w parlamencie europejskim owoce własnej pracy , bo jakim jest teraz J.K. pracował dniami i nocami pan i pana przyjaciel pan Bielan i niech pan nie płacze bo żal patrzeć panie Kamiński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ignacy Redliński
  • Ignacy Redliński
  • 23.04.2012 09:07

Pytanie mam do Kamińskiego ?,kto mu takie bzdury każe opowiadać? ,kto nim steruje, ktoś za nim stoi i nim manipuluje to widać . Ktoś prowadzi ostrą grę przeciwko Kaczyńskiemu i PiS. Jakie antypolskie służby za nim stoją ..... to widać. Kamiński wpier..... się w bagno!

Komentarz został ukrytyrozwiń
martin huck
  • martin huck
  • 23.04.2012 07:37

Kamińskim targa nienawiść do byłych kolegów i władz PiSu , jest na dnie szamba politycznego , ile płacą mu przeciwnicy PiSu i Kaczyńskiego aby takie teksty pisać ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
  • Andrzej
  • 23.04.2012 07:24

Jak mozna sie tak zeszmacic zeby tylko zaistniec?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.