Facebook Google+ Twitter

Kamiński nie stanie jutro przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 17:10

Jutrzejsze przesłuchanie szefa CBA przez sejmową komisję śledczą ds. nacisków zostało odwołane. Jak poinformował jej szef Sebastian Karpiniuk z prośbą o przesunięcie przesłuchania zwrócił się do sejmowej komisji śledczej sekretariat szefa CBA.

Jak mówi Sebastian Karpiniuk, Mariusz Kamiński zostanie przesłuchany w innym terminie, najprawdopodobniej w trybie niejawnym. Dzisiejszą decyzję uzasadnił gorącą atmosferą polityczną, która mogłaby zaszkodzić wyjaśnieniu tej sprawy.

Sebastian Karpiniuk dodaje, że jego zdaniem szef CBA nie bez przyczyny "wypalił" aferę hazardową tuż przed postawieniem mu zarzutów. Według niego projekt zarzutu wobec Kamińskiego przygotowywany był w maju. Uznał, że to Mariusz Kamiński postanowił zdetonować zarzuty przed postawieniem mu zarzutów, a nie odwrotnie. Zdaniem Karpiniuka Mariusz Kamiński do czasu wyjaśnienia sprawy powinien zostać zawieszony w pełnieniu funkcji szefa CBA lub powinien sam wystąpić do premiera o zawieszenie.

Najbliższe posiedzenie sejmowej komisji śledczej do spraw nacisków odbędzie się w czwartek. Wtedy przesłuchany ma być poseł PiS, były koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann.
Z kolei dziś Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego wywierania przez członków rządu PiS nacisków na organa państwa.
Śledztwo dotyczyło przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w czasie, gdy ministrem sprawiedliwości był Zbigniew Ziobro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.