Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33402 miejsce

Kamiński o Kaczyńskim: Gigantyczny kompleks i rozbudowane ego

Jarosław Kaczyński "ocenia ludzi w kategoriach moralnych przez pryzmat użyteczności dla siebie" - mówi Michał Kamiński tygodnikowi "Wprost". W rozmowie z Teresą Torańską analizuje fascynację prezesa PiS Stalinem i opowiada o słabości Kaczyńskiego do "haków" na temat współpracowników.

Sonda

Jak oceniasz wyznanie Michała Kamińskiego?

 / Fot. Grzegorz Jakubowski/POLSKAMichał Kamiński, niegdyś często widywany w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego, bywał określany mianem szarej eminencji PiS i prawej ręki Lecha Kaczyńskiego. Wraz z Adamem Bielanem był głównym autorem wielu kampanii wyborczych, w tym dwóch wygranych z 2005 roku - parlamentarnej i prezydenckiej. Teraz jest poza PiS, jeszcze w Parlamencie Europejskim i szuka protektoratu politycznego u Radosława Sikorskiego, bo jak przyznał niedawno, marzy o posadzie ambasadora w którymś z krajów byłego Związku Radzieckiego.

W rozmowie z Teresą Torańską zdradza tajemnice, dotyczące charakteru Jarosława Kaczyńskiego, jego obsesji i fascynacji. Na plan pierwszy wśród wad wysuwają się: chorobliwa czy wręcz "paranoidalna" podejrzliwość.

Były minister prezydencki podkreśla, że ta patologiczna podejrzliwość może mieć źródło w fascynacji Jarosława Kaczyńskiego Stalinem. Tu, według europosła, była podstawowa różnica między braćmi. Jarosław gromadził, haki, słabości, plotki na temat współpracowników, Lech przeciwnie, nie pozwalał krzywdzić ludzi ze swego otoczenia i był zawsze zasmucony negatywnymi doniesieniami w mediach dotyczących politycznych partnerów.

Kamiński stwierdza, że prezes zapędził się podejrzliwością w kozi róg, bo obecna sytuacja z "ziobrystami", nie będzie mieć dobrego rozwiązania. Jeśli przyjmie ich z powrotem na łono partii, wyjdzie na to, że słabnie. Jeżeli zostaną wyrzuceni, może dojść do dezintegracji elektoratu, a w konsekwencji, jak w latach 90. będą istniały partie prawicowe, złośliwie określane "kanapowymi".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

jans
  • jans
  • 16.11.2011 10:18

wykształcony kaczor? żoliborskie pochodzenie? s tom swoiom polszczyznom? panie michale, wstydu sobie oszczędź i nie bredź!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 15.11.2011 19:44

A na stronach IPN -u zawiesili status nowych parlamentarzystów - Tomaszewski PiS - TW Alex i ten ksiądz od Palikota Kotliński TW- Janusz !

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.11.2011 19:42

no coz, Kaminski plynie z nurtem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Też Michał
  • Też Michał
  • 15.11.2011 18:24

Panie Michale Platforma bierze wszelki chłam ,bo wszystkie ścieki spływają do Platformy!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 15.11.2011 17:16

Straszny ten Kaczyński,dobrze że nad wszystkim czuwa jeszcze D. Tusk i GW.(hahaha)

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 15.11.2011 17:15

Jarusiowi został już tylko Adaś Wazelinka i kotek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xxx  ll
  • xxx ll
  • 15.11.2011 16:55

Ja to juz dawno Wiedzialem,ze ma takie kompleksy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyborca z RP
  • Wyborca z RP
  • 15.11.2011 16:11

Bezsprzecznie Michał Kamiński , Kazimierz Marcinkiewicz ,to są osoby nie przeciętne !Na pewno wyróżniają się :wiedzą , intelektem i zdroworozsądkowym spojrzeniem na rzeczywistość a przede wszystkim są bardzo dobrymi analitykami .Ich prawda może niektórych zaboleć ale jest aż do bólu prawdziwa i celna !
To co wreszcie powiedział europoseł Kamiński to większość obserwatorów sceny politycznej dawno wiedziała .Wyborcy (ci nie otumanieni przez elitę polityczną z :PiS , PO ,PSL , SLD , Kościół Katolicki) wybrali najbardziej optymalny skład do rządzeniqa w obecnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej .Przecież PO – PSL nie jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski ale nie ma i długo nie będzie siły , która by rozbiła ten żelbeton (PO, PiS , SLD, PSL), tą scenę polityczną w Polsce .Wielu jest w tej wolnej , suwerennej Polsce ludzi wykluczonych .Nikt się nimi nie zajmuje , traktuje się ich jak niepotrzebne śmieci .Znowu politycy walczą ale o swoje apanaże a naród mają głęboko w doopie .To tyczy się :Mariusza Kamińskiego , Jarosława Kaczyńskiego , Donalda Tuska , hierarchów Kościoła Katolickiego , Napieralskiego – wymieniam tych co są na czele i są reprezentantami swoich środowisk !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Greg Tarka
  • Greg Tarka
  • 15.11.2011 15:56

Pan Michał Kamiński, alias "Misiek", jest po prostu od dawna skinem, zresztą wygląd nie kłamie. Przed laty wraz z Tomaszem Wołkiem pojechał do Londynu całować w rękę Pinocheta. Trzeba lepszej rekomendacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Grabski
  • Jarosław Grabski
  • 15.11.2011 14:40

Panie Koźmiński nawet gdyby Jarosław Kaczyński publicznie przyznał że to co mówi Misiek jest prawdą mówiłby Pan, że to prowokacja PO. Kaczyński to Pana Bóg, Mesjasz i Guru, pomyśl Pan przez sekundę nad sobą, bo zachowujesz się Pan jak sekciarz i fanatyk