Facebook Google+ Twitter

Kamiński oskarżony o antysemityzm

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-19 19:02

Brytyjska gazeta niedzielna "Observer" zamieszcza obszerny artykuł krytykujący Michała Kamińskiego, europosła z ramienia PiS.

Brytyjski "Observer" zarzuca Michałowi Kamińskiemu antysemityzm / Fot. Grzegorz Jakubowski/POLSKAZostał on wybrany na lidera parlamentarnej grupy Europejskich Konserwatystów i Reformistów. "Observer" cytuje przeciwników Kamińskiego, którzy zarzucają mu antysemityzm.

Brytyjska gazeta powołuje się na rabina Barry'ego Marcusa z Londynu i Annę Bikont z "Gazety Wyborczej", którzy zarzucają Michałowi Kamińskiemu opór przeciwko upamiętnieniu ofiar masakry w Jedwabnem. Europoseł miał się także sprzeciwić przeprosinom, jakie 8 lat temu złożył tam prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Rabin Marcus, który studiował sprawę Jedwabnego, powiedział, że z przerażeniem przyglądał się wyborowi Kamińskiego na szefa ugrupowania w europarlamencie, którego główną podporą są brytyjscy konserwatyści. Wezwał ich też do wydania oświadczenia, w którym odcinają się od jego poglądów.

Anna Bikont twierdzi, że Michał Kamiński brał udział w spotkaniu przeciwników ceremonii w Jedwabnem i agitował przeciwko przeprosinom.

Ale "Observer" nie poprzestał na prezentacji tych zarzutów i zwrócił się o komentarz do samego Kamińskiego. Europoseł zdecydowanie się tym zarzutom sprzeciwia. Jak tłumaczył brytyjskiej gazecie, chodziło mu tylko o to, by napiętnować osoby naprawdę winne masakry, a nie rozkładać winy na cały naród.

"Observer" dodaje, że w opinii brytyjskiego konserwatysty, Edwarda McMillana-Scotta, wybranego na zastępcę przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, słowa i postępowanie Kamińskiego definiują go jako antysemitę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.