Facebook Google+ Twitter

Kamiński, Pitera, Rostowski i Zdrojewski "jedynkami" PO do Parlamentu Europejskiego

Michał Kamiński, były polityk PiS otrzyma pierwsze miejsce na liście PO w Lublinie. Zarząd partii analizował w czwartek propozycje tzw. "jedynek" na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

 / Fot. By Ryszard Hołubowicz (lublin.com.pl) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons"Jedynka" w Lublinie dla Kamińskiego jest zaskoczeniem. Europoseł PJN kilka tygodni temu powiedział, że nie wystartuje w wyborach - podaje Wyborcza.pl. Donald Tusk przy wyborze kandydata w tym mieście miał się kierować jego rozpoznawalnością, bo dla PO Lublin to bardzo trudny teren, zdominowany przez PiS. Nie bez znaczenia miały być też konserwatywne poglądy Kamińskiego, bliskie tym, które reprezentują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Sam Michał Kamiński twierdzi, że propozycję startu otrzymał 2 dni wcześniej.

Z kolei w stolicy "jedynką" zostanie była komisarz UE, Danuta Hübner. Na drugim miejscu wystartuje Michał Boni, a trzecią pozycję otrzyma Paweł Zalewski.

Pierwsze miejsce na liście w Kujawsko-Pomorskiem otrzyma były szef resortu finansów Jacek Rostowski. Kandydatura byłego wicepremiera budziła kontrowersje nawet w samym zarządzie partii, bo polityk nie jest zbyt popularny. Drugie miejsce otrzyma, typowana wcześniej na "jedynkę" Otylia Jędrzejczak, a trzecie Tadeusz Zwiefka, który pokieruje też sztabem wyborczym PO.

We Wrocławiu Platforma wystawi na pierwszym miejscu ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Na Pomorzu lokomotywą partii ma być Janusz Lewandowski. Drugie miejsce przypadnie działaczce opozycji w PRL, Henryce Krzywonos. Na Warmii i Mazurach listę rozpocznie Barbara Kudrycka, w Małopolsce Róża Thun, na Mazowszu Julia Pitera, w Wielkopolsce pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, a na Podkarpaciu - Elżbieta Łukacijewska lub Krystyna Skowrońska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Jaka miernotą musi być Hofman, skoro nie potrafił jednego - swojego genseka wynieść do władzy, a ''odpad'' zrobił to skutecznie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Bartłomiej Bąk - jeśli chodzi o "parcie na koryto" - wspólna lista Gowina i Ziobry, czyli "odpady" obustronne:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polityka-wspolna-lista-ziobry-i-gowina/bnf28

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Odpadki" to kolejny popis elokwencji Hofmana w stosunku do ludzi, bez których prezes nie mógł się swego czasu obejść.
Ponieważ Hofman, Brudziński i jeszcze kilku przyklejonych do Jarosława, Kamińskiemu do obcasów nie dorastają, powstaje pytanie, czy aby "odpadki" przy prezesie nie zostały.
Sumując - obserwuję z rozbawieniem całość wydarzeń, bo szaremu obywatelowi, dla higieny psychicznej, pozostaje tylko zachować dystans.

Ps. Arłukowicz to faktycznie najgorszy minister zdrowia, odkąd pamiętam. A ponieważ po jego mianowaniu popełniłam pozytywną opinię/nadzieje na jego temat - niniejszym wszelkie pozytywy na temat Arłukowicza stanowczo odszczekuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2014 23:04

Pani Elu, mam mieszkam z lekarzem. Arłukowicz nie jest dobrym ministrem. Niech pani otworzy oczy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Arłukowicz to mój krajan, chce oczyścić tę stajnię Augiasza ale napotyka na opór własnego środowiska."
Boki zrywać ;) Mowa o środowisku polityków? Bo ministerialne decyzje są idiotyczne, tak jak chociażby ostatni - nowym sposobem skrócenia kolejek do specjalistów ma być nakaz ograniczenia skierowań wypisywanych przez lekarzy ogólnych.

P.S. Łukasz Brzezicki zwolennikiem PiS? Chyba żyje pani w jakiejś alternatywnej rzeczywistości ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem pretensji o Buzka , chyba się pan zagalopował .
Kluzik została brutalnie wyrzucona .
Arłukowicz to mój krajan , chce oczyścić tę stajnię Augiasza ale napotyka na opór własnego środowiska .
Wiem ,że jest Pan zwolennikiem PiS -u . Zobaczymy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2014 20:34

I o tym, i o tym. Kamiński jest obecnie w PO. Tak jak Kluzik, Arłukowicz, Buzek i wielu wielu wielu innych spadochroniarzy. PO to teraz lotnisko dla spadających "odpadków" - jak powiedział dziś Adam Hofman.

;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu ,
zmienia pan temat . Rozmawiamy o Kamińskim czy PO ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.03.2014 20:07

Nie, pani Elu, PO po raz kolejny robi Polaków w balona, a oni to łykają (obserwuję sondaże) jak pelikany (lubię to określenie). I tak się zastanawiam, co musi się stać w PO, żeby wyborcy się odwrócili. Zabójstwo? Gwałty? Platfuskie "House of Cards"?

Nie wiem. Więc pytam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Łukaszu , a co to ma do rzeczy ? Książkę piszesz ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.