Facebook Google+ Twitter

Kamiński: prezydent jest zwolennikiem abonamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 09:30

Michał Kamiński nie chciał ujawnić, czy prezydent podpisze ustawę medialną przygotowaną przez PO. Minister z Kancelarii Prezydenta powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że najpierw Lech Kaczyński zapozna się z ustawą, a potem podejmie decyzję w tej sprawie.

Gość "Salonu politycznego" przypomniał, że prezydent - co do zasady - jest zwolennikiem abonamentu radiowo-telewizyjnego. Tłumaczył, że media publiczne potrzebują takiego rodzaju finansowania. Michał Kamiński pochwalił prezesa TVP, Andrzeja Urbańskiego, że udało mu się zachęcić szefów dwóch prywatnych telewizji - TVN i Polsatu - do wspólnej wypowiedzi w sprawie abonamentu. Szefowie trzech telewizji zaapelowali o jego utrzymanie i umożliwienie odpisywania wydatków na ten cel od podatku.

Gość "Salonu politycznego" podkreślił, że media publiczne są po to, by pokazać to wszystko, czego nie są w stanie dostarczyć widzom media komercyjne. Dodał jednocześnie, że popiera wprowadzenie większej przejrzystości w zakresie prowadzenia finansów publicznej telewizji i radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.