Facebook Google+ Twitter

Kamiński: Rosja przygotowuje armię do wojny z Polską

"Rosja dzisiaj przeprowadza manewry, w których Polska jest traktowana jako wróg. Z naszej strony nie ma żadnych reakcji. Ja bym chciał wiedzieć, co na to premier, ministrowie obrony i MSZ, którzy przez ostatnie miesiące prześcigali się w pochlebnych opiniach na temat Rosji?" - pytał Michał Kamiński w programie "Tak jest".

Michał Kamiński w programie "Tak jest" komentował artykuł prezesa PiS, w którym Kaczyński ostrzegał przed rosyjskim "neoimperializmem".

Europoseł PiS twierdził, że nie rozumie postawy polskich władz: "Rosja dzisiaj przeprowadza manewry, w których Polska jest traktowana jako wróg. Z naszej strony nie ma żadnych reakcji. Ja bym chciał wiedzieć, co na to premier, ministrowie obrony i MSZ, którzy przez ostatnie miesiące prześcigali się w pochlebnych opiniach na temat Rosji, co sądzą na ten temat? Bo jeśli ktoś robi manewry, w których Polska jest wrogiem, to przygotowuje swój kraj do wojny z Polską".

Kamiński miał na myśli rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe, w których Polska odgrywała rolę potencjalnego agresora - podaje TVN24. Wzięło w nich udział 30 tys. żołnierzy, ponad 900 czołgów i innych pojazdów pancernych, 100 samolotów, okręty flot Bałtyckiej, Czarnomorskiej i Północnej.

Minister MSZ, Radosław Sikorski był głęboko zaniepokojony manewrami i w liście do sekretarza generalnego NATO domagał się, by Sojusz jakoś zareagował na tę sytuację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Co sobie Panowie wyobrażacie?! Każde państwo ćwiczy swoje wojsko, żeby się w stawach nie "zastało". A jaka byłaby reakcja w przypadku zorganizowania manewrów nad chińska granicą?! Konflikt murowany! A tak Rosjanie sobie poćwiczą a my pogadamy i jest spokój.
Najważniejsze w tym jest reakcja i organizacja systemu obronnego UE! Jeżeli w manewrach wojsk rosyjskich jesteśmy wrogiem a Unia Europejska nie wyciąga odpowiednich wniosków i nie postępuje praktycznie organizując system obronny a właściwie go reorganizując, biorąc pod uwagę że Amerykanie też nie kwapią się do prawidłowego zabezpieczenia tego regionu? Należy grubo zastanowić się nad rewizją dotychczasowej polityki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Gomuła
  • Ryszard Gomuła
  • 30.09.2010 09:34

Szkoda, że choroba pana Kamińskiego rozwija się w takim tempie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy tylko Polska była przedmiotem ataku? Jaka jest doktryna obronna Rosji? Może by tak otrzeźwieć. Bo tak naprawdę to kto jest przedmiotem ataku M. Kamińskiego. Lepiej wprost powiedzieć że armię mamy do .... :). Ale kto ja taką zrobił, jak nie politycy typu M.K?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 30.09.2010 08:00

http://www.youtube.com/watch?v=5KcRl1p2waM&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alino, jest tylko jeden mały myk:-))) Te manewry były ROK temu:-))) może mi Pani przypomnieć reakcję prezydenta na te manewry? Przypomnę prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z naszej strony takie wielkie >pojednanie< a tu Poska agresorem! A to ci prezent. Może pan premier wreszcie zrozumie, że im niżej będzie się kłaniał tym gorzej będzie traktowany?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 30.09.2010 00:05

Gawari buraku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 29.09.2010 23:42

głupich się nie sieje sami się rodzą.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2010 23:33

Nic dodać,nic ująć,ze względu na wszystkie ruskie "manewry",wydaje się,że pan Kamiński ma rację.Ale sęk polega na tym,kreml ma sporo pieniędzy,jak i chętnych na taki szmal.Prawdopodobnie żadnej wojny nie będzie:))patrz powyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.