Facebook Google+ Twitter

Kamiński stanie przed komisją hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 07:03

Sejmowa komisja śledcza zajmująca się wyjaśnianiem afery hazardowej przesłucha we wtorek Mariusza Kamińskiego i Jacka Cichockiego.

Jako pierwszy w tym tygodniu przed komisją stanie były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński. To właśnie CBA pod kierownictwem Kamińskiego wykryło próbę manipulacji przy powstającej nowelizacji ustawy hazardowej. Agenci zorientowali się, że dwaj biznesmeni z Dolnego Śląska zabiegają o rezygnację z przewidzianej w nowelizacji dopłaty na firmy hazardowe. Pieniądze miały zwiększyć pulę środków na inwestycje związane z Euro 2012. Okazało się, że biznesmeni próbowali zyskać sobie przychylność byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego i stojącego wówczas na czele sejmowej komisji finansów publicznych Zbigniewa Chlebowskiego.

Mariusz Kamiński stał na czele CBA do 13 października ubiegłego roku. Decyzję o jego dymisji podjął premier Donald Tusk, według którego w aferze hazardowej pojawił się wątek upolitycznienia działań CBA.

Drugą osobą, która stanie przed komisją hazardową jest sekretarz stanu w kancelarii premiera Jacek Cichocki. Jest on również sekretarzem kolegium do spraw służb specjalnych przy radzie ministrów, co oznacza, że odpowiada za bezpieczeństwo kraju i za służby specjalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.