Facebook Google+ Twitter

Kamiński: W CBA pracują ludzie wcześniej przez biuro rozpracowywani

W środę, w programie TVP1 "Warto rozmawiać", Mariusz Kamiński, były szef CBA stwierdził, że obecnie w CBA stanowiska kierownicze piastują ludzie, którzy za jego czasów przez CBA byli rozpracowywani.

Logo CBA / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_Biuro_Antykorupcyjne9 grudnia 2009 roku został ustanowiony międzynarodowym dniem walki z korupcją, zatem dzisiaj obchodzimy ten dzień.

W związku z tym, wczoraj w programie, na żywo, "Warto rozmawiać" w TVP1, Mariusz Kamiński, ponowił swoje już wcześniej wielokrotnie powtarzane zarzuty wobec Centralnego Biura Antykorupcyjnego, o braku realnych działań, a wręcz o pozorowaniu jakichkolwiek działań.

Kamiński jednocześnie wyraził zaniepokojenie faktem, iż obecnie stanowiska kierownicze w CBA pełnią ludzie, którzy w czasach jego dowodzenia CBA byli przez tę jednostkę rozpracowywani. Zdaniem Kamińskiego są mocne dowody przeciwko wielu osobom pełniących wysokie funkcje publiczne i mimo, że dokumenty zostały dawno dostarczone prokuratorowi, nic w tej kwestii się nie dzieje, nie ma żadnych postępów.

Kamiński zapewnił, że w dniu dzisiejszym zwróci się do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, by ten zajął się "zawieszonymi w próżni" dowodami, które zdobyło CBA jeszcze za czasów jego "szefowania" tej jednostce.

Mariusz Kamiński, były szef CBA / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Mariusz_Kami%C5%84ski.jpg&filetimestamp=20060412123349Krótko dla przypomnienia: 3 sierpnia 2006 roku premier Jarosław Kaczyński powołał Mariusza Kamińskiego na szefa nowo utworzonego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
13 października 2009 roku premier Donald Tusk odwołał go ze stanowiska. We wrześniu 2010 skierowano przeciwko niemu do sądu akt oskarżenia. W zawiązku z tym, na podstawie art. 64 obowiązującej noweli ustawy o CBA, 9 września 2010 roku, Mariusz Kamiński został zwolniony ze służby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Stefcio Niesioł
 • Stefcio Niesioł
 • 13.03.2011 13:53

Do anonima z 15:04, nie lubię anonimów, to "bochaterowie" ha haa. W USA obywatele polityką nie interesują się, a żyje im się lepiej niż nam. Zainteresowanie Kowalskiego nijak się ma do szczęśliwego życia. Szczęśliwi mają swoje firmy i wykorzystują pracowników, przynajmniej w Polsce. Jeśli w wyborach weźmie udział 2 miliony obywateli, to wybory będą ważne, i wybrani rządzić. Politycy olewają elektorat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefcio Niesioł
 • Stefcio Niesioł
 • 13.03.2011 13:39

Tusk usunął Mariusza Kamińskiego bo bał się, że będzie odpalał następne granaty. "Piękna" Julka największym nygusem w nierządzie cher Tfuska. Roztacza parasol ochronny nad związkami mafijnymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sensacyjne wyznanie. "7 śledztw ws. ludzi z najwyższej władzy": http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sensacyjne-wyznanie-7-sledztw-ws-ludzi-z-najwyzsze,1,4020075,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anita Rosinska
 • Anita Rosinska
 • 09.12.2010 15:57

Dobrze pamiętam konferencle prasowe byłego szefa CBA, mam nadzieję że to już samknięte dzieje które szpeciły Polskę Kaczyński Ziobro, Kamiński to koszmarki polskiej rzeczywistości. To na nich Polska straciła najwięcej. Intryganci w polskiej polityce umocowali PO na strachu przed kaczyzmem,nich zamilkną dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 09.12.2010 15:04

Taki jest rząd jakie zainteresowanie do życia polityką w narodzie. Polityka to sposoby wpływania na pracę administracji państwowej umożliwiające zapewnienie sobie środków do szczęśliwego życia.

Czy masz pomysł co czynić by było lepiej czyli jak zarządzać wspólnym dobrem, którym jest majątek państwowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gdzie PITERA ???
 • Gdzie PITERA ???
 • 09.12.2010 13:54

PITERA ??? Niechją weźmie JASNA Chol.ra. To poplecznica Tuska, powołana do urywania afer MINISTER od ZAMIATANIA AFER POD DYWAN razem z SEKUŁĄ.
To chore towarzystwo TUSKOMANIACY, żądni WŁADZY.
Za innych rządów Pitera wszędzie w urzędach wdziała afery i korupcję, a teraz
co się dzieje za rządów Tuska wszystko jest ukrywane lub ukręcany >>ŁEB sprawie<<.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emil  EPITERA
 • Emil EPITERA
 • 09.12.2010 13:00

Dopóki będzie rząd w składzie obecnym, i dopóki będzie co kraść - to żadne przestępstwa korupcyjne i gospodarcze nie ujrzą światła dziennego. Będą zamiatane tak, jak afery Rysia i Zbysia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.