Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

109856 miejsce

Kamiński: Ziobro z Kurskim chcą podziału prawicy

Mariusz Kamiński z PiS, stwierdził na antenie TVN24, że Zbigniew Ziobro z Jackiem Kurskim celowo dążą do rozłamu na prawicy.

Według młodego posła PiS, "ziobryści" robią bardzo niebezpieczną rzecz nie tylko dla samej partii, ale i dla całej prawicy: "Jest jedna rzecz, której prawicowi wyborcy nie wybaczają, to podział na prawicy. Tak nam mówi doświadczenie, tak było na początku lat 90. Dlatego PiS wciąż utrzymuje stałe 30-procentowe poparcie, bo PiS do tej pory był jednością. Rozbijanie teraz PiS jest zamachem na prawicę" - mówił gość red. Kuźniara w TVN24.

Kamiński zaprzeczył, aby ultimatum zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego było formą upokorzenia przeciwnika, raczej to była wyciągnięta ręka prezesa, którą Ziobro odrzucił: "Niech Pan wyobrazi sobie sytuację, że pan celowo szkodzi TVN-owi, szkodzie firmie. Myśli Pan, że prezes Walter nie wyciągnął by wobec pana konsekwencji?" - pytał Kuźniara. "Ziobro nie został wyrzucony, po jakimś czasie mógłby wrócić na swoje stanowisko, ale on chyba tego nie chce - kontynuował Kamiński.

Według niego, "ziobryści" realizują pewien plan polityczny: "W trakcie wyborów Kurski z Ziobrą nie chcieli nam pomóc w prowadzeniu kampanii wyborczej, woleli jeździć po Polsce, aby wspierać swoich ludzi. Po wyborach na Komitecie Politycznym partii omawialiśmy błędy oraz przyczyny porażki, obecny tam Ziobro nawet się nie zająknął, a dzisiaj robi z siebie reformatora PiS-u". Zapytany przez Kuźniara o co tak naprawdę teraz chodzi "ziobrystom", odwołał się do wywiadu z Cymańskim, który powiedział, że woli być wyrzuconym, niż samemu odejść, ponieważ lepiej odchodzić jako męczennik, niż zdrajca.

Źródło:
TVN24





Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Nowy Sącz
  • Nowy Sącz
  • 04.11.2011 08:47

Zapomniałeś szanowny internauto,mark Dzisiaj 04:19 , o takim oto fakcie .Zbigniew ziobro dostał znaczną większość głosów ,.Dostał sam jeden znacznie więcej NA SIEBIE GŁOSÓW niz otrzymali WSZYSCY RAZEM STARTUJACY W TYCH WYBORACH .
ZNOKAUTOWAŁ KAZDEGO Z OSOBNA I RAZEM WSZYSTKICH.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mark
  • mark
  • 04.11.2011 04:19

-internauta ma rację?-"W wyborach parlamentarnych 2011 w Krakowie startował z PiS Duda, Terlecki, Szydło i sobie swobodnie poradzili bez Zbysia.Nie przesadzajmy więc o jego niezbędności. Trzeba jednak wykreować nowe struktury związane z PiS
odwołujace się do ludzi i instytucji nauki, związków katolickich, solidarnościowych, niepodległościowych, organizacji prawicowych itd. Bo struktury biur poselskich i zarządów okręgów sterowane przez miernych posłów są mało innowacyjne , bez braku pomysłu na pozyskiwanie zwolenników partii bo dzisiaj praktycznie nikt nie chce być etatowym członkiem tradycyjnej, dowolnej partii, a zwłaszcza opozycyjnej, nie "dajacej" stanowisk w spółkach skarbu państwa, w radach nadzorchych itp.
Skoro grupa Ziobry twardo stawia problem przejęcia władzy / bo pisanie statutu wg. swojego modelu jakby nie wiedzieli od lat w jakiej strukturze działają to nic innego jak wola rozwalenia partii od wewnątrz / jestem za tym, aby ludzie PiS wywalili ich , czy zawiesili w prawach członka, tak jak to robi sie w cywilizowanych strukturach. Kochani, ziobrzyści, twórzcie swoją partię. Juz w tej kampanii widziałem,że w PiS na listach w regionach są dziwni ludzie z zewnątrz, nie związani z terenem, regionem. Glośno było o Kępie, która za wszelka cene chciała byc w okregu swietokrzyskim, pomimo,że nikt tam jej nie chciał ze struktur PiS. Ot, zagranie jak z Kluzik. Kto ją tam wpychał? A święczkowski? Podobnie. To były gry ziobrystów. Centrum tego nie widziało?
Już wówczas Prezes i Poreba powinni podjąć stosowne działania. Niestety i teraz macie pasztet nie do strawienia. Oczywiscie to samo dzieje sie w SLD,PO
PSL. Walki starych z nową generacją żądną władzy. Pytanie, nas obywateli jest takie: czy zmiany mają nam służyć czy tylko waszym rozgrywkom? My oczekujemy realnego udziału i infornacji czemu zmiany mają służyć. Lakoniczne komunikaty, niby w trosce o wyborców tak Tuska w odniesieniu do eliminacji Schetyny, Kaczyńskiego czy Ziobry do wzajemnego starcia itd. niczemu nie służą."

Komentarz został ukrytyrozwiń
xx
  • xx
  • 04.11.2011 03:00

Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do;qq , internauty
  • Do;qq , internauty
  • 03.11.2011 15:55

Należy dać odpowiedź na takie pytanie ;KIM SĄ KACZYŃSCY .Wrzucić to zdanie w wyszukiwarke i wszystko jasne ???Nie !TO DOPIERO POCZĄTEK

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
  • qq
  • 03.11.2011 14:57

`ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
  • ala
  • 03.11.2011 14:43

`


TOTALNE FIASKO.KOMPROMITACJA? CELOWE MATACZENIE w niektórych pseudo-mediach? PO,prokuratura,marszałek ŁAMIE KONSTYTUCJĘ? - jak można WYDAĆ przez prokuraturę PISMO , że prokurator w stanie spoczynku(na emeryturze) może WYKONYWAĆ mandat posła(BYĆ POSŁEM) bez ZRZEKANIA się : PRAW do EMERYTURY i pobierania wynagrodzenia z tytułu emerytury , a gdy kilkadziesiąt tysięcy LUDZI WYBRAŁO ich na posła w WYBORACH do sejmu to prokuratura ZMIENIŁA ZDANIE i DOMAGA się ZRZECZENIA NABYTEGO PRAWNIE PRAWA do EMERYTURY ? TO działanie POLITYCZNE,a nie MERYTORYCZNE - ODBIERANIE NABYTYCH PRAW DO EMERYTURY .STWIERDZENIE ,że nie mogą teraz BYĆ POSŁAMI jest niezgodne z kontytucją (konstytucja mówi o prokuratorze,a nie prokuratorze w stanie spoczynku -to dwa różne STANOWISKA pod WZGLĘDEM PRAWNYM - to tak jakby PORÓWNYWAĆ dużego żywego KONIA z zabawką małego drewniannego KONIA na biegunach - każdy KOŃ jest inny :pierwszego KONIA można zaprząc do WOZU,a drugiego KONIA może wykorzystać dziecko do zabawy -więc mówienie przez konstytucjonalistów,że każdy z tych prokuratorów jest męszczyzną jest TOTALNĄ GŁUPOTĄ- plotkują ludzie) -JAK MOŻNA DOMAGAĆ się od wybranego kandydata na POSŁA z REZYGNACJI NABYTYCH PRAW do emerytury? Zachowanie marszałka było ZBYT POCHOPNE- w 2 wcześniejszych kadencjach sejmu nie było to ŻADNĄ PRZESZKODĄ. Nawet zaproponowane DOBROWOLNE ZRZECZENIE się POBIERANIA WYNAGRODZENIA na OKRES kadecji sejmu NIC NIE DAŁO. - ludzie piszą -są łamane PODSTAWOWE NABYTE PRAWA EMERYTA(jak można domagać się od emeryta ODEBRANIA mu przyznanych PRAW do EMERYTURY?(nie mylić prawa z wynagrodzeniem) -czy to anarchia?,czy TOTALITARYZM???? ,czy "WOJNA POLITYCZNA" z PIS-em? Co na to prezydent? Schetyna złamał prawo wygaszając ich mandaty. Konstytucjonaliści są różnego zdania.Głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emeryci po PRLu
  • Emeryci po PRLu
  • 03.11.2011 14:40

Profesor Kaczyński ma klasę;Bo zagrał Merkel w końcówce wyborów aby przegrać, i bardzo dobrze,Niech Tusk wyprowadzi Polskę z długów, bałaganu,którego narobił. Ale Ziobrzyści tego nie przewidzieli,A teraz Tusk nie dosypia,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emeryci po PRLu
  • Emeryci po PRLu
  • 03.11.2011 14:22

Ziobrzyści zbierali głosy na siebie nie na PiS,Naobiecywali swoim wyborcom stołki, A teraz po przegranych wyborach czują się zagrożeni, więc robią zadymę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
misiek
  • misiek
  • 03.11.2011 13:40

Nareszcie ktoś wziął się do pracy i chce posprzątać w PIS-ie .Trzeba nowej miotły bo PIS padnie jak SAMOOBRONA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katoliczka
  • Katoliczka
  • 03.11.2011 12:02

KAŻDY MADRZEJSZY OD Jarosława Kaczyńskiego JEST OBRZUCANY BŁOTEM .
Można wymieniać ale zacznę od ;Marcinkiewicz , Marek Jurek , Jakubiak , Poncyliusz ,Kowal ,a teraz pora nawet na (Kurskiego , Kempę , Ziobro , Mularczyka, Cymańskiego ,,,)
ODSUNCIE WRESZCIE TEGO PSYCHOPATĘ Kaczyńskiego OD PSUCIA ; POLSKI , PiS I WSZYSTKIEGO CO DLA NAS RODOWITYCH POLAKÓW JEST WAŻNE .
Przecież Jarosław Kaczyński na każdym kroku-już nawet sie z tym nie kryje -nienawidzi nas Polaków i rzecz jasna Rzeczpospolitej .Jarosław Kaczyński wziął sobie do pomocy: Antoniego Macierewicza , Tadeusza Rydzyka i takich jak oni ludzi aby rozwalić naszą WRESZCIE SUWERENNA POLSKĘ .
Kto tego jeszcze nie widzi to jest ;albo szurnięty , zmanipulowany (przez Kaczyńskiego , Radio Maryja ) albo jest zadeklarowanym wrogiem nas Polaków i Rzeczpospolitej Polskiej !!!