Facebook Google+ Twitter

Kampania "H jak HIV"

H jak HIV to pierwsza w Polsce kampania społeczna poświęcona dzieciom żyjącym z HIV. Powstała w reakcji na rażącą w Polsce dyskryminację: usuwanie dzieci z HIV ze szkół i przedszkoli.

 / Fot. screen z youtubeDzieci, które urodziły się z HIV jest w Polsce aż 113 – a przynajmniej tyle zostało zdiagnozowanych. Liczbę tych, które są zakażone, ale o tym nie wiedzą, trudno oszacować. To co jest ich codziennym doświadczeniem każdego z tych 113 dzieci, to nie tylko choroba, ale coś dużo gorszego: dyskryminacja i stygmatyzacja.

Stając w obliczu obu tych zagrożeń, każde z dzieci zatem decyduje się na to by żyć w ukryciu, zatajając przed innymi, w tym swoimi kolegami, informację o swoim statusie serologicznym. Każde z nich także bardzo boi się tego, że któregoś dnia, przypadkiem, prawda o nim mogłaby wyjść na jaw. A wówczas mogłyby zostać usunięte z przedszkola czy szkoły. Wiele osób w Polsce nadal bowiem czuje irracjonalny, nie poparty wiedzą naukową, ani doświadczeniem, lęk przed zakażeniem poprzez codzienny kontakt.

Fundacja Studio Psychologii Zdrowia przygotowała pro bono pierwszy w Polsce kampanię społeczną poświęconą właśnie tym dzieciom.W roli ambasadorów dzieci żyjących z HIV wystąpili ich rówieśnicy. Film wyreżyserował Rafał Skalski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.