Facebook Google+ Twitter

Kampania na rzecz aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-09-08 12:37

Jeszcze w 8 miastach wojewódzkich odbędą się konferencje seminaryjne, których głównymi adresatami są pracodawcy, osoby niepełnosprawne, decydenci i społeczności lokalne.

Nasze Miasto Trwa kampania społeczna na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych pod hasłem: „WYŚLIJ CV – KTOŚ CZEKA”
Projekt finansuje Europejski Fundusz Społeczny oraz agencja Ciszewski Public Relations (realizator kampanii). Nadzoruje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Głównymi adresatami akcji są: pracodawcy, osoby niepełnosprawne, decydenci i społeczności lokalne. Ma ona na celu spowodowanie wzrostu zatrudnienia osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zmianę postaw społecznych wobec tych ludzi, kreowanie ich pozytywnego wizerunku, a także ich aktywizację.

Jeszcze w 8 miastach wojewódzkich odbędą się konferencje seminaryjne (trwają od maja 2006 r.) o charakterze otwartym dla około 200 osób w każdym z miast.

Nasze MiastoGłównym, kulminacyjnym punktem wszystkich spotkań jest pokaz mody przygotowany przez zespół młodych i uznanych w świecie artystycznym projektantów, stylistów, fryzjerów, wizażystów i choreografów. W rolę modeli wcielają się tancerze współpracujący z osobami niepełnosprawnymi.

Pokaz mody poprzedzają wykłady i seminaria oraz spotkania wprowadzające uczestników w świat niepełnosprawnych, mające uświadomić ich uczestnikom realne możliwości integracji.

Główny element seminarium ma na celu uświadomienie uczestnikom, że na rynku pracy nie ma podziału na osoby pełnosprawne i niepełnosprawne. Są tylko dobrzy i źli pracownicy, a niepełnosprawni dysponują niewykorzystanym potencjałem.

Konferencje zawsze odbywają się w piątki, w godz. od 13.00 do 21.00

harmonogram:

8 września – Wrocław
15 września – Olsztyn
22 września – Białystok
29 września – Łódź
6 października – Opole
13 października – Gdynia
20 października – Warszawa
27 października – Lublin

Więcej informacji na www.niepelnosprawni.ciszewskipr.pl
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.