Facebook Google+ Twitter

Kampania na rzecz leczenia alkoholizmu

Trwa kampania informacyjna na rzecz leczenia alkoholizmu, pod nazwą „Leczmy-Alkoholizm.org”. Celem kampanii jest uświadomienie osobom uzależnionym i ich bliskim czym jest choroba alkoholowa.

leczmy-alkoholizm.org / Fot. Adam PerkoCzęsto wydaje nam się że wiemy o niej wszystko. Istniejący w stereotypach obraz alkoholika jako pijącego codziennie menela to mit. Tylko około 3 - 5 proc. alkoholików pochodzi z tzw. marginesu społecznego.

Prawda jest taka, że żyjemy wśród osób dotkniętych tą chorobą, być może sami znajdujemy się na jakimś szczeblu rozwoju uzależnienia. Jak każda inna choroba w tym i uzależnienie od alkoholu ma konkretne objawy.

Ideą kampanii jest stworzenie miejsca w którym można znaleźć odpowiedz na często nurtujące nas pytania : Co to jest alkoholizm? Jakie są sygnały ostrzegawcze? Jak mogę pomóc osobie która ma problem? Jakie są metody leczenia? Co to jest współuzależnienie? Kim są DDA/DDD? I wiele innych pytań i odpowiedzi które obalają mity krążące o alkoholu.

Miejscem tym i głównym nośnikiem przekazu jest portal www.leczmy-alkoholizm.org . Dzięki portalowi, który ostatnio uruchomiliśmy, kampania działa bez przerwy, a coroczny finał planowany jest na przełomie września i października.

Elementami kampanii są:


- Tematyczne artykuły stworzone przez specjalistów od lat zajmujących się problematyką uzależnień.
- Film i seria spotów przedstawiające problem.
- Bezpłatne spotkania edukacyjne dla uzależnionych i bliskich.

Organizatorem kampanii jest Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej Polana.

Strona kampanii: www.leczmy-alkoholizm.org

"Ostatecznie sam zdecydujesz o swojej przyszłości. Nikt, nie zrobi nic za Ciebie i bez Ciebie."Więcej materiałów filmowych na portalu oraz na oficjalnej grupie kampanii: Leczymy alkoholizm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Muszę wtrącić swoje trzy grosze. Otóż choroba alkoholowa jest nieuleczalna jako taka, o czym autor artykułu zapewne dobrze wie. Można przestać pić, ale wtedy jest się tak zwanym - trzeźwym alkoholikiem. Kolejna kampania (a było ich już wiele) nie na wiele się zda, może tylko, że po raz kolejny z rzędu zwróci uwagę m.inn. czytelników Wiadomości 24,że problem alkoholizmu w naszym kraju rośnie w siłę. Psychiatrzy specjalizujący się w zakresie uzależnień (także od alkoholu) mówiąc trywialnie - nie wyrabiają od nadmiaru pacjentów z tym problemem. Oczywiście w tej sytuacji każda podjęta inicjatywa jest słuszna i wskazana, ale podejrzewam (niestety), że Prywatnemu Ośrodkowi Terapii Uzależnień i Pomocy Psychologicznej, który jest - jak wyczytałam - organizatorem akcji chodzi raczej o reklamę ich działalności. Wiadomo jest powszechnie, że za uczestniczenie w zajęciach terapeutycznych trzeba płacić i to sporo. Ciekawa jestem co ma do powiedzenia w tej sprawie Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.