Facebook Google+ Twitter

Kampania podczas Europejskiego Tygodnia Mukowiscydozy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-11 08:04

Utrudniony dostęp do nowoczesnego leczenia i fizjoterapii - to główne problemy chorych na mukowiscydozę.

Z okazji trwającego pierwszego Europejskiego Tygodnia Mukowiscydozy stowarzyszenia pacjentów z 33 krajów prowadzą kampanię na rzecz wydłużenia i poprawy jakości życia osób cierpiących na tę genetyczną chorobę.

Dziś spotykają się w Brukseli z europarlamentarzystami, by uświadomić im konieczność podjęcia działań wyrównujących stopień dostępności i jakość opieki medycznej pacjentów z mukowiscydozą.

Pediatra profesor Marek Kulus z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że wczesne rozpoznanie choroby ma ogromne znaczenie dla wdrożenia odpowiedniej terapii. Mukowiscydoza jest chorobą ogólnoustrojową, objawia się między innymi zaburzeniem funkcjonowania układu oddechowego i pokarmowego oraz niepłodnością.

W związku z I Europejskim Tygodniem Mukowiscydozy Polskie Towarzystwo Walki z tą chorobą organizuje kampanię edukacyjną "Twoje dziecko ciągle kaszle? Sprawdź, czy to nie mukowiscydoza". W jej ramach od 15. listopada do 15. grudnia w ponad 20 miastach Polski będą rozmieszczone billboardy zwracające uwagę na ten objaw mukowiscydozy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.