Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29925 miejsce

Kampania prezydencka? Odliczanie rozpoczęte

Choć w teorii okres walki przedwyborczej wciąż przed nami, już dziś wszelkie wydarzenia (szczególnie te o charakterze "aferalnym") przekładane są na wynik przyszłych wyborów.

Poseł Zbigniew Wassermann podczas konferencji prasowej PiS w Sejmie. / Fot. PAP/Leszek SzymańskiNie zauważam w tym nic dziwnego. Nie od dziś wiadomo iż polska polityka sporem stoi, a w ostatnich latach tradycja ta jest szczególnie pielęgnowana. Sami przedstawiciele władzy nie ukrywają już nawet słów: "walka", "wojna", pod kołdrą pięknych, "dyplomatycznych" sformułowań.

Dla partii politycznych jest to okres realnego spojrzenia na krajową sytuację ,jak i na własne uczynki. Doskonałym przykładem potwierdzającym tę tezę jest zmiana stanowiska Prawa i Sprawiedliwości w sprawie sposobu głosowania. Sięgając pamięcią niedawnych wyborów europarlamentarnych metamorfoza ta naprawdę zaskakuje. Dzisiaj bowiem dowiadujemy się ,że PiS poparł wprowadzenie, w wyborach samorządowych i do Sejmu, instytucji pełnomocnika.

Ruch ten jasno ukazuje porażkę partii Jarosława Kaczyńskiego. Od czasu czerwcowych wyborów sam prezes, bądź główni rozgrywający obozu nieraz próbowali trafić swymi hasłami do młodych, wykształconych, miastowych. Młodzi jednak, uparte bestie, na słowa i czyny pisowców pozostali niewzruszeni. Co więc pozostaje PiS-owi jak nie wrócić na kolanach na stare i pewne?

Ułatwienie głosowania ludziom starszym (czyli statystycznie elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości) może znacząco wpłynąć na notowania partii w przyszłych wyborach. Decyzja ta może jednak także budzić pewne wątpliwości - czy nie powinny na niej skorzystać partie popierające ten krok już przed wyborami do PE? Ich intencje w tym przypadku wydają się czyste, a nie umotywowane słabymi wynikami sondaży.

Sytuacja ta daje kolejny punkt zaczepienia dla Platformy Obywatelskiej w walce z Prawem i Sprawiedliwością. Nie przykryje z pewnością "wielkich afer" ostatnich dni, ale może da chwilę na obmyślenie strategii wyjścia z aferalnej dziury. Wojna trwa. Odliczanie rozpoczęte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Można by pokusić się o stwierdzenie "macie wyborcy nauczkę!" ,ale czy ta nauczka nie trwa już zbyt długo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

przykro będzie na to patrzeć - powolutku uciekają co mądrzejsi z tej kampanii
dojdzie do konfrontacji - WALKI STULECIA - a dla nas klęski 1000 LECIA
wynieśliśmy ich na piedestał ale nikt z nas nie sądził że się tak tego piedestału będa trzymać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wałęsa tez odlicza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.