Facebook Google+ Twitter

Kampania "Prowadzę - jestem trzeźwy" rozpoczęła się w Radomsku

Miasto Radomsko po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską kampanię "Prowadzę - jestem trzeźwy". Policjanci z radomszczańskiej drogówki przez kilka tygodni będą wręczać wszystkim trzeźwym kontrolowanym kierowcom breloczki z logo kampanii.

Pani Emilia z dumą prezentuje brelok kampanii otrzymany od radomszczańskich policjantów / Fot. Jacek PaszewskiW tym roku do trzeźwych uczestników ruchu z Radomska trafi 600 takich breloków. Jak podaje portal internetowy radomsko.pl, w tym roku zatrzymano w powiecie radomszczańskim 723 osoby prowadzące pod wpływem alkoholu. Policja odnotowała także 46 wypadki oraz 53 kolizje drogowe, których sprawcami były osoby nietrzeźwe.

"Prowadzę - jestem trzeźwy" to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.Spot telewizyjny promująca kampanię "Prowadzę - jestem trzeźwy"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Ciekawa teoria. Że niby po małej ilości alkoholu człowiek ma lepszy refleks niż po nie wypiciu go w ogóle? To przecież wbrew logice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 18:31

Ależ są ekspertyzy, badania, zrobione przez niezależne laboratoria, że pod niewielkim wpływem alkoholu człowiek ma dużo lepszy refleks, jest bardziej skupiony itd. Tezy niczym nie poparte o szkodliwości alkoholu są rozgłaszane przez trzech niepoważnych angielskich naukowców pracujących na zlecenie ubezpieczeń. Górna granica w wielu państwach została obniżona do 0,5, aby ukrócić wszelkie polemiki. W Polsce ściemnia się, aby ubezpieczenie lepiej prosperowały. We wszystkich państwach "ex-wschodnich" robiły to molochy w typie PZU. Naturalnie taki stan rzeczy jest aktualnie popierany przez inne ubezpieczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

moim zdaniem powinno być 0 promila, albo picie albo jazda, na jednego lampka wina działa podobnie jak na innego setka wódki
"wiec (.... no wiecie), ale jednakowo"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 17:55

Popatrz Łukaszu jakie państwa wymieniłeś, to są wszystko państwa z ex Europy wschodniej, możesz dorzucić Szwecję, ale tam są inne duperele socjalistyczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 17:52

Zabronić trzeźwym prowadzić!!!!Jacku nie znam tych statystyk, ale to są tylko statystyki, czyli coś do "naginania". Jest w tych statystykach jaką mieli Ci, rzekomo pijani zawartość alkoholu? Czy to był duży procent ludzi mających do 0.5 alkoholu co pozwoliło zaoszczędzić ubezpieczeniom miliony złotych? Ile wypadków spowodowali trzeźwi kierowcy i ile osób w nich zginęło, na pewno dużo więcej. Czyli jak napisałem "Zabronić trzeźwym prowadzić!!!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogólnie wiadomo, że kampanie i statystyki nie przemawiają do wyobraźni, bo czy błazen jeden z drugim będzie myślał na imprezie, o jakiejś tam kampanii? Zapewne nie, tylko wsadzi tyłek w auto i pojedzie. A niech go szlag trafi, jak wyląduje na słupie czy na drzewie. Gorzej (jak przez kretyna nieumiejącego pogodzić wypicia kilku głębszych z jazdą samochodem) cierpią osoby postronne.
Jaka tolerancja? Może podnieśmy sobie dawkę dopuszczalnego alkoholu do promila, a może bez ograniczeń? Trzeba umieć rozgraniczyć dwie rzeczy, albo rybki, albo akwarium.
Osobiście uważam, że nie powinno być żadnej tolerancji jak to ma miejsce w Czechach, Chorwacji, Estonii, Rumunii, na Węgrzech czy Słowacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mysle ze jest do kogo apelować. Statystyka za KGP Policji: W 2008 roku, nietrzeźwi użytkownicy dróg uczestniczyli w 6 373 wypadkach drogowych, z czego w 4 979 wypadkach byli zarazem ich sprawcami. W zdarzeniach tych zginęły 603 osoby, a 6 319 osób zostało rannych. mało?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.11.2009 14:47

Jacku a ilu trzeźwych powoduje tragedie na drogach, chyba nie ma sensu pokazywać filmów czy fotografii? Tolerancja zawartości alkoholu we krwi jest sprawą lobbowania naszych parlamentarzystów przez firmy ubezpieczeniowe i AA - bo ci są fanatykami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

te wszystkie kampanie nic nie dają szkoda kasy na to...

Komentarz został ukrytyrozwiń

idiotyzm? pomysl lepiej o konsekwencjach nawet najmniejszej ilosci wypitego alkoholu. Zeby Ci kolego uswiadomić co robi alko w organizmie zobacz na ten wstrząsający film. Kierowca, ktory spowodowal wypadek i zniszczyl zycie tej kobiecie tez wypił "tylko jednego"
http://www.poboczem.pl/wizytowka-Irmina/video,vId,12928

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.