Facebook Google+ Twitter

Kampania społeczna. Jedno kliknięcie uchroni od głodu

"Głodne dzieci nie myślą o nauce" - takim hasłem promuje się jedna z kampanii społecznych Pajacyk. Dlaczego więc my nie chcemy poświęcić jednego kliknięcia, by nakarmić dzieci, by mogły wyrosnąć one na kolejnych uczonych?

Określenie "kampania społeczna" jest nam bardzo dobrze znana. Jedynym problemem jest to, że nie chcemy bądź nie wiemy jak wziąć w niej udział. Jesteśmy zapracowani, zalatani i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że możemy w niecałą sekundę pomóc na przykład bezbronnemu dziecku.

Ranek jest nerwowy. Przygotowanie do pracy, szybka kawa i kierunek firma, ale w końcu czy to w pracy, czy po niej, znajdujemy czas na sprawdzenie maila czy przeczytanie wiadomości. A czy stałoby się coś, gdyby nasza przeglądarka miała jednocześnie otworzone dwie karty? Na jednej skrzynka mailowa, a na drugiej (najlepiej strona startowa, by nie zapomnieć) pajacyk.pl.

Gdy nasza poczta się wczytuje, my wykonujemy tylko dwa ruchy myszką. Pierwszy, by przejść na drugą kartę i drugi, by kliknąć na brzuszek smutnego pajacyka, który po chwili zmieni swą pozycję oraz wyraz buźki na bardziej przyjazny, po czym nam podziękuje. Czytanie tego artykułu zajmuje Ci teraz więcej czasu, niż nakarmienie jednego dziecka.

A jeśli już przeczytałeś i obejrzałeś dzisiaj wszystko, co chciałeś, to może poświęcisz chwilę na zajrzenie na stronę kampaniespołeczne.pl. Uwierz, to zazwyczaj nic Cię nie kosztuje, a może pomóc nie jednej osobie. A jeśli ma kosztować, to uważam, że jedna paczka papierosów, jedno wino do kolacji, nawet nowa torebka czy nie do końca potrzebny gadżet, mniej Cie nie zbawi, a suma, którą zamiast wydawać na wyżej wymienione rzeczy, przeznaczysz, by komuś pomóc, będzie o wiele bardziej wartościowa.

Pomagajmy sobie nawzajem, bo nigdy nie wiem, kiedy my możemy potrzebować pomocy.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.