Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12353 miejsce

Kampania społeczna. "Nie krępuj się, zerwij z milczeniem"

Ruszyła pierwsza ogólnopolska kampania społeczna dotycząca profilaktyki raka prostaty. Na raka prostaty rocznie choruje ok. 8 tys. mężczyzn. Kampania "Nie krępuj się, zerwij z milczeniem" zachęca mężczyzn do przełamania wstydu i zadbania o własne zdrowie.

 / Fot. materiały promocyjnePrzełamanie wstydu przed badaniem prostaty i przerwanie milczenia, to główne przesłanie kampanii. Jednym z powodów, dla których mężczyźni unikają wizyty u lekarza jest niewiedza i strach przed chorobą.

Groźny rak prostaty

Rak prostaty codziennie zabija dziesięciu mężczyzn. Najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania tak wysokiej śmiertelności wśród populacji męskiej jest wczesna diagnostyka, a tym samym wykrycie choroby w jak najwcześniejszym stadium. Z roku na rok wzrasta tempo zachorowalności na raka gruczołu krokowego. Według danych Centrum Onkologii aż 7,11 proc. ogółu zgonów nowotworowych stanowią zgony na raka gruczołu krokowego.

Odsetek ten z roku na rok rośnie, a wynika to m.in. z niskiego poziomu świadomości mężczyzn znajdujących się w grupie zagrożonej ryzykiem, a także wstydu jaki niesie ze sobą ta choroba.

Dlaczego kampania jest potrzebna?

Kampania "Nie krępuj się, zerwij z milczeniem" skierowana do mężczyzn po 45. roku życia, ma na celu przekonanie ich do przełamania bariery własnych uprzedzeń i umówienia wizyty u lekarza.

- Na ogół starsi panowie przychodzą do lekarza gdy bolą ich kości lub gdy dochodzi do ich złamania na skutek przerzutów nowotworowych z ogniska pierwotnego choroby. A gdyby tylko w porę reagowali na pierwsze objawy i zgłaszali się na badania kontrolne moglibyśmy podjąć skuteczne leczenie dużo wcześniej. Dlatego jestem pełen nadziei, że kampania, którą stworzyła młodzież, ma szansę zmienić nastawienie mężczyzn do badań profilaktycznych i przekonać ich, że wstyd nie jest sprzymierzeńcem w walce z chorobą - mówi dr Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii.logo / Fot. materiały promocyjne

- Mam nadzieję, że dzięki kampanii "Nie krępuj się, zerwij z milczeniem" mężczyźni zaczną chodzić do lekarza, natomiast badanie profilaktyczne stanie się standardem jak wizyta u dentysty czy badania cytologiczne u kobiet - mówi Jerzy Toczyski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny GlaxoSmithKline Pharamceuticals, partnera strategicznego programu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jak praktyka pokazuje dochody z takiego typu kampani w większej części trafiają do kieszeni organizatorów.
Tak jak pisałem w swoim artykule pt. „Ocena możliwości leczenia się Mocą Umysłu” zamieszczonego w marcu br. i zamieszczonego w dziale Wiadomości Niesprawdzonych, należy zwrócić uwagę na własne emocje i odczucia, jak i osób w najbliższym otoczeniu. Ponieważ jesteśmy wzajemnie połączeni kanałami energetycznymi i mentalnymi z innymi ludźmi, możemy być w przypadku każdej choroby czy dolegliwości tzw. „grzesznikami bez winy”. Sami nie wytwarzamy w takim przypadku szkodliwych wzorców myślowych czy emocjonalnych ale dostajemy je „bezpłatnie” od osoby czy osób z najbliższego otoczenia.
Teraz odnośnie prostaty – największy destrukcyjny wpływ ma całe spektrum wszystkich rodzajów TROSK – jest to w około 75 % przyczyną problemów prostaty. Martwimy się czy zamartwiamy o wszystko. A co te słowa oznaczają w języku Słowian ? – oznaczają powodowanie stopniowej martwicy tkanek, przez brak dopływu krwi i limfy a w efekcie promują metastasis komórek i tkanek.
Jaki jest najlepsze rozwiązanie – należy zmienić cały swój system pojmowania życia i odejść od Tego Wszystkiego Kto czy Co jest przeciwny naszemu Życiu w Radości, Miłości, Szczęściu, Doskonałym Zdrowiu – czy to są dogmaty, czy lęk przed podjęciem decyzji zmiany pracy czy otoczenia, czy własnego postępowania, itd.
Wszystkim dotkniętym tym problemem radzę zafundować sobie „dużą porcję Radości i Śmiechu” co pomoże przestawić organizm na właściwe, zdrowe „tory”.
Na Zachodzie jest sporo klinik leczących za pomocą ‘Śmiechu” – ale to jest kosztowne i głównie dla ludzi nie umiejących sobie samym poradzić z urządzeniem sobie we własnym domu „kliniki śmiechu i radości”.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kampania jest kompletnie zbędna. Po pierwsze zamiast pieniądze, czas i środki przeznaczać na tą kampanię, można by je zużytkować lepiej. Po drugie 10 zgonów to jest bardzo mało (w Polsce żyje blisko 40 000 000 ludzi), są setki przyczyn zgonu o o wiele większym żniwie zbieranym codziennie. Po trzecie nowotwór prostaty (bo rak to nowotwór skóry) zabija osoby starsze, które i tak muszą na coś w końcu umrzeć, bo ich wiek jest niestosownie długi względem wieku który ewolucja ustaliła dla człowieka (bo medycyna polikwidowała większość chorób, zniknęły epidemie, wojny na Zachodzie, drapieżniki, zmalała też śmiertelność spowodowana kataklizmami czy plagami, takimi jak np. głód). Tak więc dla mnie jest to doszukiwanie się wielkich problemów społecznych tam gdzie ich nie ma i szkodliwe odwracanie uwagi od tego co istotne, choćby ze statystycznego punktu widzenia (jak np. codzienne wymordowanie dziesiątek cywilów w Iraku i Afganistanie, gdzie Polska wysłała swoich żołnierzy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważna i pożyteczna kampania./5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.