Facebook Google+ Twitter

Kampania społeczna - prawa człowieka są ważne

W poniedziałek na ulicach Warszawy pojawi się kilka tysięcy plakatów promujących ideę praw człowieka oraz bezpłatna gazeta Watch Dog, wydrukowana w 30.000 egzemplarzach, zwracająca uwagę na przypadki łamania praw człowieka na świecie

 / Fot. http://www.watchdocs.pl/1 grudnia rusza kampania społeczna Prawa Człowieka Są Ważne. Bez Nich Świat Jest Nieludzki. Gazeta Watch Dog wygląda jak zwykła codzienna gazeta, ale jest gazetą niezwykłą. W przystępny sposób przybliża czytelnikom ideę praw człowieka, które dzięki temu przestają być abstrakcyjne i zyskują prawdziwie ludzką twarz. Są w niej historie wstrząsające – jak świadectwo człowieka, który urodził się i wychował w północnokoreańskim obozie koncentracyjnym. Ale Watch Dog to nie tylko historie ofiar. Oddajemy też głos ludziom, którzy w imię wolności, nie licząc się z konsekwencjami, przeciwstawiają się totalitarnej władzy (ekskluzywny wywiad z Aleksandrem Milinkiewiczem, laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa na rzecz wolności myśli).

Jeden z artykułów poświęcony jest współczesnym reżimom autorytarnym na świecie i dzisiejszym próbom osądzenia byłych dyktatorów. Oprócz tego, w gazecie znalazło się miejsce dla prezentacji programu redukcji szkód związanych z używaniem narkotyków. Watch Dog jest samodzielna gazetą, promującą jednocześnie wydarzenie będące samo w sobie kampanią społeczną – 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa człowieka w filmie (Warszawa, 5-14 grudnia). Wśród festiwalowych filmów – zarówno w konkursie, jak i
w programie retrospektyw, znalazły się dokumenty przybliżające wiele z poruszanych w Watch Dogu kwestii.
Kampania Prawa Człowieka Są Ważne. Bez Nich Świat Jest Nieludzki jest realizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka dzięki projektowi Sappi: Ideas That Matter, organizowanemu przez firmę Sappi Fine Papers Europe. Projekt kampanii, autorstwa dwojga grafików – Dominiki Raczkowskiej i Mateusza Jankowskiego zwyciężył w europejskim konkursie na kampanię społeczną przeprowadzonym przez Sappi w czerwcu.

Ważne:
Watch dog to po angielsku pies łańcuchowy sygnalizujący zagrożenie.
Watchdog to organizacja pozarządowa sygnalizująca społeczeństwu zagrożenia ze strony władzy lub wielkich korporacji.
Watch Docs (dosł. – „oglądaj filmy dokumentalne” to festiwal filmowy stworzony przez Helsińską Fundację Praw Człowieka – organizacje typu watch dog.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

http://domysly.blox.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

O festiwalu można dowiedzieć się więcej z Gazety Festiwalowej "Domysły" (http://domysly.blox.pl)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.