Facebook Google+ Twitter

Kampania społeczna w Słupsku: Płytka wyobraźnia to kalectwo

W Słupsku odbył się happening kampanii społecznej – „Płytka wyobraźnia to kalectwo”. Celem akcji było zwiększenie świadomości młodych ludzi, jak tragiczne mogą być skutki brawurowych skoków do wody.

Happening - pokazowa akcja ratunkowa WOPR / Fot. Jarosław SikoraRatownicy WOPR symulowali akcję ratunkową - zaprezentowali skutki skoku do wody oraz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej nieprzytomnemu skoczkowi ze złamanym kręgosłupem, bezwładnie unoszącemu się na powierzchni akwenu.

- Mogliśmy zobaczyć, co dzieje się ze „skoczkiem”, który doznał urazu kręgosłupa, jak jego ciało zachowuje się w wodzie, a przede wszystkim, jak temu człowiekowi pomóc - mówi starszy ratownik WOPR Jakub Zaczek. - Ratownicy pokazali, że bez względu na to, czy jest jedna osoba, dwie czy cztery możemy mu pomóc. Nawet jeden człowiek może uratować osobę poszkodowaną, zwykłym słowem - „nie skacz”. Nie musi to być skok za nim do wody. Ważniejsze jest, aby on miał świadomość, jak duże jest niebezpieczeństwo.

Happening - pokazowa akcja ratunkowa WOPR / Fot. Jarosław SikoraZ badań statystycznych wynika, że brawurowe skoki do wody są jednym z najniebezpieczniejszych zagrożeń związanych z kąpielą.

- Akcja skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i do osób dorosłych, bo i im czasami brakuje wyobraźni. Kampania ma na celu zmniejszenie skutków skoków do wody, niepełnosprawności i związanego z tym ludzkiego nieszczęścia – mówi Beata Kątnik, pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych.

W happeningu udział wzięli ratownicy WOPR-u, przedstawiciele Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 Straży Pożarnej, Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obywatelski artukuł. Oczywiście plus. Kampania jest prowadzona na terenie całego kraju. Może inni dziennikarze wiadomości24 też o tym napiszą? Gorąco zachęcam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.