Facebook Google+ Twitter

Kampania społeczna "Wolna szkoła, religia do kościoła"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-01 20:22

1 września, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, rusza kolejna edycja kampanii Młodych Socjalistów dot. świeckiej edukacji pt. "Wolna szkoła, religia do kościoła".

Akcja polega na rozdawaniu uczniom i uczennicom polskich szkół zakładek do książek, zawierających podstawowe informacje na temat ich praw związanych ze świecką edukacją. Młodzi ludzie często nie mają podstawowej wiedzy związanej z możliwością np. organizacji lekcji etyki zamiast religii w ich szkole. Dlatego zachęcamy ich do świadomego i samodzielnego podejmowania decyzji związanych z ich światopoglądem.

Z zakładek uczniowie i uczennice mogą dowiedzieć się, że szkoła ma obowiązek zorganizowania lekcji etyki dla grupy co najmniej 7 zainteresowanych uczniów (wewnątrzszkolnej lub międzyszkolnej), a także, że szkoła nie ma prawa wymaga od uczniów obowiązkowych oświadczeń dotyczących nieuczestniczenia w lekcjach religii lub etyki.

Rok temu akcja objęła swoim zasięgiem ok. 40 polskich miast, z tysiącami rozdanych zakładek oraz dużym odzewem ze strony uczniów i uczennic. W tym roku zamierzamy osiągnąć lepsze wyniki. Już po kilku dniach zgłosiło się do nas kilkadziesiąt osób z całego kraju, spoza Młodych Socjalistów, chcących włączyć się do akcji i deklarujących swoje poparcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.