Facebook Google+ Twitter

Kampania Wrześniowa już niedługo w Bydgoszczy i Chojnicach

W najbliższy weekend w Bydgoszczy i Chojnicach odbędą się ciekawe thrashmetalowe koncerty w klubach Estrada Stage Bar i Kornel. W Bydgoszczy zespoły zagrają w piątek, a w Chojnicach w sobotę.

Występ zespołu Deathinition na Śliwka Fest w Bydgoszczy. / Fot. Fot. Marek WiśniewskiO Kampanii Wrześniowej udało mi się rozmawiać z jej organizatorem, Igorem Kościelniakiem, który jest gitarzystą w zespole Deathinition. Impreza rozpocznie się 20 września w piątek w Bydgoszczy i zakończy 21 września w sobotę w Chojnicach.

Marek Wiśniewski: Opowiedz może trochę o Kampanii Wrześniowej i o zespołach.

Igor Kościelniak: Kampania Wrześniowa to mini trasa, obejmująca dwie daty. W Bydgoszczy zagramy w piątek i w Chojnicach w sobotę. Zagrają na niej Deathinition, Neutrina, Metaliator, N.O.R.D i Last Vein. Deathinition to bydgoska kapela thrashmetalowa, która grała już w wielu miejscach w całej Polsce, a tym razem znów wystąpi przed swoją publicznością. Neutrina to młody band reprezentujący niecą inną odmianę thrashu. Mają na koncie kilka koncertów i zbierają doświadczenie na scenicznych deskach. Metaliator to ciekawa propozycja rodem z miasta stołecznego, szybki, germański niekiedy thrash w połączeniu z żeńskim wokalem i tekstami w ojczystym języku stanowi swego rodzaju rarytas na scenie zdominowanej przez mężczyzn i anglojęzyczne teksty. W Bydgoszczy skład uzupełni bardzo młoda, świeżo sformowana kapela N.O.R.D. Natomiast w Chojnicach zamiast N.O.R.D zagra Gdański Last Vein. W Chojnicach nie zagra niestety zespół Metaliator.

Marek: Skąd się wziął u Ciebie pomysł na taką imprezę?

Igor: Pomysł na zorganizowanie imprezy urodził się w mojej głowie jak Metaliator poprosił, żebyśmy im jakiś gig zrobili w naszych okolicach, początkowo chciałem zrobić trzy daty, ale niestety w Toruniu nie wyrobiono się z remontem jednego z klubów i musieliśmy zrezygnować. Chcemy też promować muzykę metalową w mniejszych miejscowościach, stąd te Chojnice.

Koncert zespołu Deathinition na Śliwka Fest 2013. / Fot. Fot. Marek WiśniewskiMarek: W jakich klubach odbędą się koncerty?

Igor: Zagramy w Bydgoskiej Estradzie oraz w Chojnickim Kornelu. Estrada to stała bydgoska miejscówka koncertowa, gdzie odbywają się zarówno duże i mniejsze gigi. Kornel to dla mnie nowe miejsce, ale słyszałem dobre opinie zarówno o klubie jak i o tamtejszej publice.

Marek: O której zaczynacie w Bydgoszczy i Chojnicach?

Igor: W Estradzie pierwszy koncert rozpocznie się o 18:30 kiedy to na scenę wyjdzie N.O.R.D. Później około 19:15 na scenę wejdzie Neutrina, następnie Metaliator o 20:15 i na Końcu Deathinition po 21:00. W Kornelu będzie z goła podobnie tylko trochę inna kolejność kapel, a zamiast N.O.R.D. zagra gdańskie Last Vein.

Marek: Czy spodziewacie się dużo ludzi, zwłaszcza w Chojnicach?

Igor: Zależy co dla kogo jest dużo. Jeśli w Estradzie pojawi się ponad 200 osób to będzie dla nas dużo, mimo że klub pomieściłby o wiele więcej osób. Co do Kornela to będziemy tam grać po raz pierwszy i totalnie nie wiemy jak licznej publiki możemy się spodziewać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.