Facebook Google+ Twitter

Kampanie społeczne w czasie koncertów "Lata z Radiem"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Trwa trasa koncertowa audycji Polskiego Radia "Lato z Radiem". To przede wszystkim koncerty, organizatorzy promują też jednak dobre praktyki i ciekawe kampanie społeczne. Tak, działo się też podczas koncertu w Gnieźnie.

"Centrum uśmiechu" stara się pozytywnie nastawić dzieci do jedzenia owoców i warzyw. / Fot. M. WróbelDlatego też w pierwszej część koncertu, która jest przeznaczona dla dzieci, na scenie króluje "Centrum uśmiechu" z przesympatycznymi i śmiesznymi Fruktakami. Celem tego projektu na trasie "Lata" jest zachęcanie ludzi, a przede wszystkim dzieci do jedzenia owoców i warzyw.

Fruktaki na scenie robiły show, śpiewały, tańczyły, proponowały przeróżne zabawy dzieciom i zapraszały je na scenę. A pod nią gromada dzieci dopingowała tych, którym udało się zostać wytypowanym do konkursu. Pod sceną były uśmiechów i bardzo wesoła atmosfera. Radosne zabawy są pretekstem by przekonywać milusińskich o pozytywnych aspektach jedzenia owoców oraz warzyw.

Na festynach "Lata z Radiem" Każde dziecko znajdzie coś dla siebie a przy Przypomnienie sobie najważniejszych elementów pierwszej pomocy osobie poszkodowanej- zawsze się przyda. / Fot. M. Wróbelokazji wyniesie z tego spotkania wiele pożytecznych informacji. I tak mali uczestnicy imprezy mieli okazję: pobawić się w lekarzy i zobaczyć jak wygląda rentgen na przykładzie maskotki, dać zastrzyk misiowi bądź lalce albo przepisać maskotkom odpowiednie leczenie. Można było też nauczyć się podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zawsze się znajdą chętni na badania profilaktyczne. / Fot. M. WróbelDorośli z kolei mają okazję porozmawiać o profilaktyce onkologicznej, w szczególności o badaniu piersi, czy też raku szyjki macicy. To też okazja do darmowych badań mammograficznych, które wykonywane są w każdym mieście na trasie Można uratować komuś życie a przy okazji dobrze się bawić. To wszystko za darmo... / Fot. M. Wróbelkoncertowej. W Gnieźnie kobiety były na badania podwożone, a następnie "odstawiane" na koncert.

Natomiast na placu koncertowym pojawił się "krwiobus", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. - Ministerstwo zdrowia zorganizowało nasz udział w festynie "Lata z Radiem". Jesteśmy programem profilaktycznym promującym badania cytologiczne. Na naszym stoisku proponujemy takie rzeczy, które będą przyciągały ludzi, np. badanie ciśnienia krwi, a przy okazji promujemy nasze działania - powiedziała ]nam Grażyna Malinger z ośrodka wojewódzkiego, z Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Maria Malanowska
  • Maria Malanowska
  • 12.08.2011 10:12

Świetna sprawa z tymi kampaniami społecznymi. Bardzo mi się podoba, że dzieci mogą poznać szpital od kulis - to pozwala oswajać się ze sprzętem medycznym, tak na wszelki wypadek. No i kurs pierwszej pomocy dla dzieci - czym skorupka za młodu nasiąknie... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.