Facebook Google+ Twitter

Kamrat Rudzki dla Adama Pogórskiego

21 lutego Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej odznaczyła Adama K. Podgórskiego medalem Kamrat Rudzki, za osiągnięcia na polu działalności autorskiej, dziennikarskiej i obywatelskiej.

Wręczenie odznaczenia przez Prezydent Rudy Śląskiej / Fot. fot. Sebastian BrudysOdznaka została przyznana Zarządzeniem Prezydenta Miasta Ruda Śląska, wydanym w dniu 25 listopada 2011 r.

W uzasadnieniu nadania, przedstawionym przez Adama Nowaka, rzecznika prasowego UM Ruda Śląska, podkreślono wkład laureata w promowanie miasta i regionu śląskiego. To drugie wyróżnienie, po uzyskanej w 2010 roku I Nagrodzie Bonum Publicum im. Aleksandra Patkowskiego, przyznane Adamowi Podgórskiemu za szerzenie idei regionalizmu.

 / Fot. fot. Sebastian BrudysDekoracji dokonano na inauguracyjnym posiedzeniu Miejskiego Zespołu Inicjatywno-Doradczego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, którego Podgórski jest członkiem już drugą kadencję.

Adam Podgórski i jego żona Barbara są autorami wielu książek, autorami około 4000 artykułów medialnych w około 70 tytułach prasowych. Jako dziennikarze obywatelscy publikują między innymi na portalach: www.ngo.pl; www.kronkarz.org.pl; www.RudaŚląska.pl www.NaszeMiasto.pl; www.kreatorkultury.pl i innych portalach lokalnych.

Od 2009 roku są autorami Wiadomosci24pl. Większość z około 1100 dotychczas zamieszczonych tu publikacji dotyczy wydarzeń, spraw i ludzi związanych z Rudą Śląską i Górnym Śląskiem. Podgórscy są więc rzeczywistymi ambasadorami miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Miło, że na pierwszym miejscu wspomniałeś o "Kamratce", bo takie drobne gesty świadczą o wielkości człowieka. Serdecznie gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie serdecznie gratuluję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje gratulacje Adamie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mak
  • mak
  • 02.03.2012 17:18

Serdecznie gratuluję! Wyróżnienie w pełni zasłużone.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monia
  • Monia
  • 02.03.2012 17:10

Serdeczne gratulacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulujemy niezwykle serdecznie :-) :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.