Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27111 miejsce

Kanada. „Chłopcy” St. Grochowiaka w Vancouver

Teatr Polski (dawny Popularny) rozpoczął swój dziewiąty sezon wystawiając w dniach 10-12 stycznia br. sztukę Stanisława Grochowiaka „Chłopcy” - komediodramat z życia sfer starszych. Spektakl prezentowany był z napisami w języku angielskim.

plakat spektaklu "Chłopcy" / Fot. Michał RadoszewskiSztuka ukazuje pensjonariuszy domu starców prowadzonego przez siostry zakonne, ich zachowanie dla odreagowania izolacji od czynnego życia, ale również domaganie się godziwego traktowania u schyłku swej egzystencji. Reżyser Marek Czuma, po raz kolejny, wykazał duże wyczucie ustawiając zespół wykonawców zgodnie z nieprzemijalnością tematu oraz intencją Stanisława Grochowiaka. Zespół aktorów rozwija się nieustannie (wzbogacił się o cztery osoby) sprawiając, że zapotrzebowanie na Polski Teatr rośnie i to nie tylko wśród polonijnej widowni. Potwierdzeniem tego była zapowiedź kolejnego spektaklu Teatru na rzecz BC Children’s Chospital - 17 marca br. zaprezentowany zostanie po angielsku, przez polonijne dzieci, „Bazyliszek” Wandy Chotomskiej. Na rzecz tego szpitala zespół teatru przekazał już 1000 dolarów. Zapraszam na fotoreportaż.

Obsada: Bogdan Dymitruk (Profesor), Marek Jabłoński (Pożarski), Grażyna Kapuścińska (Hrabina), Ryszard Kopplinger (Kalmita), Małgorzata Kowalczuk(salowa Zosia), Elizabeth Kozlowski (Matka Przełożona), Kamila Marczyk (Narcyza Kalmitowa), Feliks Rohraff (Jo-Jo), Anna Ślążkiewicz (Siostra Maria), Marek Walczuk (Smarkul), Agnieszka Zawiślak – Bajer (salowa Wiktoryna)

Marek Czuma – Reżyser
Andrzej Gajos – Producent
Piotr Salaber - Muzyka
Zygmunt Konieczny - Muzyka "Ta nasza miłość"
Joanna Kopplinger – Scenografia i kostiumy
Bogumiła Siedlanowska & Anna Król – Kierownictwo sceny
Kasia Gabińska - napisy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze, że Pan o tym wspomniał. Od siebie dodam, że inscenizacja Marka Czumy (cenionego reżysera kanadyjskiego polskiego pochodzenia) 'Chłopców' i gra całego Zespołu była świetna. Brawo dla Teatru Polskiego z Vancouveru. Galeria zdjęć b. bogata. Bogumił P-G

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.