Facebook Google+ Twitter

Kanada. Jakub Radoszewski o Polakach i Polonii w informatyce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-21 09:43

Jakub Radoszewski, doktorant Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki, jest jednym z sześciu Polaków, finalistów tegorocznej edycji konkursu programistycznego w Kalifornii.

Jakub Radoszewski - Vancouver, BC Kanada / Fot. Michał RadoszewskiDzięki obecności Jakuba Radoszewskiego, vancouverska Polonia miała sposobność dowiedzieć się o znaczeniu Polaków i Polonii w rozwoju światowej informatyki. Jakub Radoszewski jest bowiem jednym z sześciu Polaków, w gronie 25 finalistów tegorocznej edycji konkursu programistycznego Facebook Hacker Cup w Menlo Park, w Kalifornii (USA), wyłonionych spośród ponad 18 tys. programistów z całego świata. Był również lokowany w pierwszej dwudziestce rankingu TopCoder” - największego na świecie konkursu programistycznego.

Spotkanie z nim zostało zorganizowane przez Grupę Epizod, w siedzibie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Vancouver 19 marca br. i obejmowało następujące zagadnienia: Łukasiewicz i notacja polska, rozszyfrowanie Enigmy, nowatorskie konstrukcje Jacka Karpińskiego, osiągnięcia Polonii w informatyce teoretycznej (np. polsko-kanadyjski uczony Janusz Brzozowski), Polacy w Dolinie Krzemowej (okiem Marka Hołyńskiego), zabawna historia gry w Klotski, nieprzeciętne osiągnięcia Polaków w międzynarodowych konkursach informatycznych - aspekty historyczne, oraz konkretne zagadnienia informatyczne.

Michał Radoszewski

Znajdź nas na Google+
(Michał Radoszewski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.