Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25574 miejsce

Kanada. Kamery zarejestrowały wypadek odrzutowca

W kanadyjskim mieście Lethbridge, podczas międzynarodowych pokazów lotniczych, doszło do wypadku odrzutowca CF-18. Pilot katapultował się w ostatniej chwili. To wszystko zostało nagrane przez kamery świadków zdarzenia.

http://www.globalnational.com/story.html?id=3315238 / Fot. fot. screenWypadek wydarzył się w piątek wczesnym popołudniem na lotnisku Lethbridge w kanadyjskiej Albercie podczas ćwiczeń przed Alberta International Airshow. Na nagraniu ujawnionym przez telewizję Global widać jak odrzutowiec sterowany przez kapitana, Briana Bewsa z 425. Taktycznego Szwadronu traci wysokość.

Pilot nie zdołał wznieść maszyny z powrotem w powietrze. Jedyne co mu się udało, to w ostatnich sekundach przed zderzeniem z ziemią katapultować się i rozwinąć spadochron. Chwilę potem odrzutowiec CF-18 Hornet uderzył w ziemię. Powstała potężna kula ognia.


Oglądając ujawnione nagranie można jasno stwierdzić, że pilot otarł się o śmierć, o włos unikając podzielenia losu pilotowanej przez siebie maszyny. On sam trafił do szpitala, gdzie dochodzi do zdrowia. Jego obrażenia nie zagrażają życiu - powiedziała Nicole Meszaros, rzeczniczka bazy wojskowej w Cold Lake. To dobrze wyszkolony pilot - twierdzi Meszaros.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:CF-188A_BANKING.jpg // Odrzutowiec CF-18 Hornet / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fc/CF-188A_BANKING.jpg/800px-CF-188A_BANKING.jpgBrian Bews od rozpoczęcia kariery wojskowej, czyli od 1999 r. wylatał ok. 1400 godzin, z czego 1200 na odrzutowcu CF-18 Hornet. Według niej, żeby móc pilotować samoloty F-18, trzeba trenować długo i intensywnie. To zaszczyt być wybranym na pilota w czasie pokazu - dodaje rzeczniczka.

Póki co nie udało się ustalić nawet wstępnych przyczyn katastrofy. Kanadyjski Departament Obrony Narodowej i Wydział Transportu musi teraz sprawdzić, czy kłopoty z maszyną zaczęły się podczas startu czy już w czasie lotu.

Lotnisko Lethbridge zostało zamknięte, ale planowany na sobotę lotniczy show ma się odbyć zgodnie z planem.

Źródło:
Global News

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdjęcia wypadku: http://www.altair.com.pl/start-4839

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.