Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8081 miejsce

Kanada: "Miłość nie ma płci". Przemoc ma płeć

Cztery plakaty kanadyjskiego wydziału oświaty wywołały konsternację. Adresowane do 8-letnich uczniów materiały edukacyjne odwoływały się do relacji poligamicznych, ale ich celem było zapobieganie przemocy.

 / Fot. Juanjoxy / Domena publ.Felietonista i gospodarz Newstalk 1010, Joe Warmington pisze w swojej kolumnie: "Teraz Toronto District School Board mówi dzieciom, że nie muszą być chłopcami i dziewczynkami. Co się do cholery dzieje z tymi ludźmi?".

Dziennikarzowi wtórują internauci. "Pokażmy gejów i transwestytów. Powiedzmy dzieciom, że mają kochać wszystkich i wszystko". "Rozumiem, czemu brakuje pieniędzy na edukację". - To mamy więcej, niż dwie płci biologiczne? - pytają blogerzy. "Pardon, ale była to kampania redukująca przemoc czy plakat o atrakcyjności wielu płci w jednej".

Instrukcja genderowa kanadyjskiej oświaty

Publicystka, Daphne Bramham, dziwi się głupocie i ślepocie Rady Szkolnej Toronto, która - jej zdaniem - wydaje się promować praktyki prowadzące prawie zawsze nie tylko do wykorzystywania seksualnego dziewczynek, wykluczania chłopców, ale także do biedy edukacyjnej i degradacji zdrowotnej młodzieży.

Wielu mężczyzn i kobieta w centrum olbrzymiego serca. Jeden mężczyzna i jedna kobieta razem. Niektóre z plakatów pokazują dwóch mężczyzn lub dwie kobiety. Inne dwóch mężczyzn i jedną kobietę, lub dwie kobiety i mężczyznę. Na jednym z plakatów widzimy kobietę i mężczyznę na wózku inwalidzkim."Miłość nie ma płci" jest hasłem jednego z pięciu różnych afiszy. Kolejny apeluje do młodzieży: "Jesteśmy tu, jesteśmy queer, jesteśmy w szkole".

Intencją twórców kampanii było upowszechnienie tolerancji dla różnorodnych kombinacji partnerskich. TDSB wyjaśnia, że to nie jest promowanie poligamii, ale zdjęcia mają pokazać różne rodzaje relacji, które istnieją w społeczeństwie. Według rzecznika TDSB, Birda Ryana, "Człowieka może pociągać więcej niż jedna płeć".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.