Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7097 miejsce

Kanada. Obchody Konstytucji 3 Maja w Vancouver

W siedzibie Konsulatu w Vancouver, Krzysztof Czapla, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej, spotkał się z przedstawicielami Polonii w 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

od prawej: Krzysztof Czapla - Konsul Generalny RP w Vancouver Pani Zofia Pezowicz, Małgorzata Kopeć - Konsul RP w Vancouver, Paweł Kopeć - Konsul RP w Vancouver / Fot. Michał RadoszewskiTa wzniosła okazja pozwoliła przypomnieć wkład naszego kraju w tworzeniu mechanizmów demokracji w Europie i była sposobnością do uhonorowania kilku osób odznaczeniami państwowymi. Konsul Generalny wręczył: Pani Zofii Pezowicz Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za działalność w Solidarności, Pani Longinie Dimant Krzyż Oficerski Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za działalność na rzecz kształtowania stosunków Polsko-Żydowskich, Pani Urszuli Sulińskiej Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za działalność polonijną.
Z racji decyzji MSZ o zamknięciu vancouverskiej placówki dyplomatycznej i przeniesieniu jej do Edmonton to polonijne spotkanie było jednym z ostatnich, zatem miało szczególną oprawę. Ściany sali zdobiła wystawa zdjęć Mirosława Kurasia, miejscowego fotografika i globtrotera, nosząca tytuł " Co mi w duszy gra" a recepcja była jak zwykle elegancką, można było zatem łasuchować przy dalszych kuluarowych dyskusjach.
Zapraszam na fotoreportaż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.