Facebook Google+ Twitter

Kanada. Sztuka "Promieniowanie" wystawiona w Surrey

Obchody stulecia przyznania Marii Skłodowskiej-Curie nagrody Nobla miały w Vancouver wspaniałą oprawę. Wystawiona została tu sztuka Kazimierza Brauna "Promieniowanie" w wykonaniu Marii Nowotarskiej i Agaty Pilitowskiej z teatru w Toronto.

Od prawej: Maria Nowotarska i Agata Pilitowska na scenie w Surrey BC, Knada, w sztuce "Promieniowanie" Kazimierza Brauna / Fot. Michał Radoszewski Ósmego listopada 2011 roku w Surrey Art Centre, centrum kultury jednej z miejscowości należących do Wielkiego Vancouver (GVRD), w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej, polonijna i kanadyjska publiczność miała sposobność zapoznać się z historią życia Marii Skłodowskiej-Curie przedstawionej w sztuce Kazimierza Brauna "Promieniowaniem". Wspaniała gra krakowskich aktorek, Marii Nowotarskiej (jako Matka) i Agaty Pilitowskiej (jako córka Irena), które od dłuższego czasu mieszkają w Kanadzie i pracują w Salonie Poezji, torontońskim teatrze, pozwaliła ukazać widzom tą wyjątkową Wielką Polkę. Pomogły w tym również angielskie teksty wyświetlane w trakcie przedstawienia.
Bardziej wnikliwą, wysublinowaną relację z dbioru tego przedstawienia znajdą Państwo na bogblog.pacak-gamalski

Ten doskonały spektakl zagościł u nas dzięki staraniom Stowarzyszenia Artystów i Przyjaciół Sztuk „Pod skrzydłami Pegaza”, organizacji kierowanej przez Krystynę Połubińską oraz dzięki wsparciu ze strony Senatu RP i Konsulatu RP w Vancouver. Organizacja ta w tym roku obchodzi piętnastolecie swego istnienia i z tej okazji została, po spektaklu, uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Odznaczenie wręczył Konsul Generalny RP w Vancouver, Krzysztof Czapla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miło słyszeć, że na świecie docena się naszą mądrą krajankę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.