Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25748 miejsce

Kanada. W Vancouver dbają o zachowanie tradycji

W kanadyjskim Vancouver odbyło się ostatnio kilka spotkań polonijnych, które świadczą o troskliwości na rzecz utrzymania rodzimych tradycji oraz pamięci o minionych wydarzeniach.

Ksiądz Sławomir Obłąk OMI, proboszcz parafii Św. Kazimierza w Vancouver, błogosławi opłatki, które trzyma Krzysztof Czapla, Konsul Generalny RP w Vancouver / Fot. Michał RadoszewskiZ dala od kraju grudzień jest szczególnym okresem w roku, gdyż niesie ze sobą najbardziej rodzinne i nostalgiczne ładunki emocjonalne, jest sposobnością do odświeżenia niewidocznych w tutejszej wielokulturowej społeczności, zwyczajów i zachowań. Zrozumiałym jest więc, iż wszelkie spotkania, które stanowią sposobność do podkreślenia wagi okazji i chwili, organizuje się ze szczególnym pietyzmem, a uczestniczy w nich cały przekrój polonijnej społeczności – od kilkumiesięcznych brzdąców do dziewięćdziesięciolatków.

Koło nr 3 Stowarzyszenia Polskich Kombatantów obchodziło w tym miesiącu 65 rocznicę powstania, 55-lecie poświęcenia sztandaru, oraz 40-lecie istnienia swej siedziby. Uroczysty bal z tej okazji z udziałem Krzysztofa Czapli, konsula generalnego RP w Vancouver, oraz przedstawicieli organizacji polonijnych, odbył się 3 grudnia. Przy tej sposobności sztandar stowarzyszenia został ponownie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi SPK. Uroczystość tę uświetnił gościnny występ Chóru Pieśni Polskiej „Vivat Musica” ze Seattle, USA. Zespół ten brał ostatnio udział w koncercie “Santo Subito” Piotra Rubika.

Następnego dnia w Polskim Towarzystwie „ było znacznie gwarniej i weselej, gdyż przybył tam
św. Mikołaj
, by obdarować nasze pociechy prezentami. Zanim do tego doszło dzieci oglądały specjalną prezentację przedstawienia kukiełkowego w wykonaniu Teatru Lalek „Jester” sponsorowanego przez Polsko Kanadyjski Klub Sportowo Rekreacyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.