Facebook Google+ Twitter

Kanada. W Vancouver powstanie szlak turystyczny imienia Jana Pawła II

W niedalekiej odległości od Vancouver (Kolumbia Brytyjska, Kanada), Polonusi zainicjowali poprowadzenie szlaku górskiego i nazwanie go imieniem Jana Pawła II, dla upamiętnienia jego osoby i obecności tutaj.

Początej przyszłego szlaku im. Jana Pawła II / Fot. Michał RadoszewskiPapież Benedykt XVI, pierwszego maja br. dokonał beatyfikacji swego poprzednika Jana Pawła II. Szybkość, z jaką kościół uznał wagę i zasięg dzieła życia naszego wielkiego rodaka, jest odzwierciedleniem nie tylko spełnienia formalnych wymogów, ale również wyjątkowego uznania, jakie zyskał on wśród milionów ludzi na świecie.

18 września 1984, Jan Paweł II gościł w Vancouver - fakt ten został uwieczniony specjalną tablicą w vancouverskiej katedrze. Innym, bardziej znanym faktem jest to, iż Jan Paweł II kochał góry - tam spędzał czas na medytacjach i odmawianiu różańca.

Majestat oddziaływania gór oraz obecność Jana Pawła II w Kolumbii Brytyjskiej, udało się połączyć w sposób szczególny. Dla upamiętnienia osoby papieża w BC, grupa osób wywodząca się z tutejszej Polonii przedstawiła projekt szlaku górskiego i nazwania go jego imieniem.

Pozytywne wsparcie na rzecz tego projektu uzyskano już od następujących osób i instytucji:
bp Johna Michaela Millera CSB, arcybiskupa diecezji Vancouver, ks. Jacka Nosowicza OMI, proboszcza parafii św. Kazimierza w Vancouver, rycerzy Kolumba z koła nr 14459 im. Jana Pawła II przy parafii św.Kazimierza, siostra Clair, przełożonej Queen of Peace Monastery, zakonu należącego do wspólnoty dominikańskiej, szeregu osób z rejonu Squamish.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W formie ciekawostki, że wieści zza "kałuży oceanów" docierają również do Polski przekazałam link do artykułu Znajomym w Vancouver :)

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.