Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25260 miejsce

Kanada. Zmarła Bożena Łukomska-Khan

W poniedziałek 25 kwietnia, po długiej i ciężkiej chorobie zmarła w Port Coquitlam, Bożena Łukomska-Khan. Od ponad dwudziestu lat prezes Stowarzyszenia Polonez Tricity i jego założycielka.

Bożena Łukomska-Khan, rok 2005 / Fot. Michał Radoszewski29 kwietnia Polonia w Vancouver, pożegnała w czasie Mszy św. żałobnej Bożenę Łukomską-Khan, długoletnią działaczkę społeczną, Człowieka o wielkiej prawości, szlachetności i dobroci. Ponad dwadzieścia lat niestrudzenie prowadziła stowarzyszenie Polonez Tricity, będące przykładem działania na rzecz integracji środowiska polonijnego w kanadyjskiej ojczyźnie. Wśród licznych jej inicjatyw znajdowała się między innymi działalność charytatywna na rzecz rodaków po klęskach żywiołowych, założenie niedzielnej szkoły polskiej, organizacja konkursku Miss Polonia oraz organizowanie Dni Polskiej Kultury. W ramach różnorodnych imprez promujących tutejszą wielokulturowść, Bożena Łukomska-Khan wraz ze swym mężem Atharem Khan prezentowali polską kulturę na własnoręcznie przygotowanych stoiskach.

Całokształt jej działalności zyskał uznanie władz lokalnych (otrzymała tytuł Volunteer of the Year) oraz Polskich - w 2005 roku została udekorowana Złotym Krzyżem Zasługi, a w czasie Mszy św żałobnej Konsul Generalny RP w Vancouver, Krzysztof Czapla, na ręce jej męża, przekazał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

W przyszłotygodniowym wydaniu Tygodnika Społeczo-Kulturalnego Polonii Zachodniej Kanady "Takie Życie" ukaże się następująca nota przygotowana przez Andrzeja Manuskiego - Redaktora tego czasopisma: "Żadne słowo nie jest w stanie wyrazić smutku jaki dotknął nas na wiadomość o śmierci Bożeny. Odeszła tak nagle. Mieliśmy świadomość o Jej ciężkiej chorobie, z którą zmagała się od dwóch lat. Była jednak optymistycznie nastawiona do życia, pełna nadziei i z ogromną determinacją poddawała się wszelkim medycznym próbom ratowania zdrowia.

Całym sercem zaangażowała się w przygotowania do kolejnego "Dnia Kultury Polskiej".
Ten optymizm udzielał nam się, budząc nadzieję, że "wyjdzie z tego".
Choroba jednak okazała się silniejsza i walkę z nią Bożena przegrała..."

W ostatniej drodze śp, Bożenie Łukomskiej-Khan licznie towarzyszyli przedstawicieli polonijnych organizacji oraz lokalnych władz - oto fotoreportaż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.