Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22376 miejsce

Kancelaria prawna GSW Legal doradzała iPOS S.A.

Prawnicy z warszawskiej kancelarii GSW Legal doradzali spółce iPOS S.A. przy transakcji pozyskania nowego finansowania z funduszy zarządzanych przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Capital Partners S.A. Transakcja obejmowała także wyjśc

Prawnicy GSW Legal doradzali iPOS S.A. we wszystkich aspektach prawnych związanych z transakcją, przede wszystkim w opracowaniu struktury i warunków wyjścia inwestora strategicznego, rozliczeń pomiędzy wychodzącym inwestorem, a iPOS S.A. i założycielami spółki, ustalaniu warunków przejęcia praw autorskich, licencji i know-how niezbędnych do uzyskania homologacji oraz produkcji urządzenia fiskalnego. Kancelaria przygotowała także całość dokumentacji do tej części transakcji.
GSW Legal wspierała iPOS S.A. oraz jej założycieli także na drugim etapie transakcji, obejmującym pozyskanie nowego finansowania na rozwój urządzenia produkowanego przez spółkę – pożyczki, która została następnie skonwertowana na akcje iPOS S.A. Zespół GSW Legal doradzał iPOS S.A. w zakresie negocjacji warunków inwestycji, dokumentacji transakcyjnej, a następnie emisji akcji i konwersji pożyczki na kapitał zakładowy oraz reprezentował spółkę w negocjacjach z inwestorami. Nowatorskie urządzenie, które jest produkowane przez iPOS S.A. to połączenie drukarki fiskalnej zintegrowanej z terminalem płatniczym oraz aplikacją umożliwiającą zarządzanie punktami handlowymi.
- Nasza kancelaria przygotowała wszystkie dokumenty niezbędne do realizacji transakcji oraz doradzała przy negocjacjach warunków inwestycji, dokumentacji transakcyjnej, emisji akcji i konwersji pożyczki na kapitał zakładowy. Doradztwo przy działaniach biznesowych, takich jak procesy inwestycyjne lub pozyskiwanie finansowania to jedna ze specjalizacji naszej kancelarii. Tworzymy i oddajemy do dyspozycji klienta dedykowany zespół, który opracowuje strukturę transakcji, bierze udział w negocjacjach, przygotowuje dokumentację oraz na bieżąco kontroluje i wspiera realizację transakcji – mówi radca prawny Rafał Szalc, partner zarządzający w kancelarii GSW Legal.
Ze strony kancelarii przy realizacji transakcji spółce iPOS S.A. doradzali radca prawny Rafał Szalc i aplikant radcowski Aleksandra Tkaczyk. Rafał Szalc specjalizuje się w obsłudze transakcji kapitałowych, prowadzeniu negocjacji, doradztwie w sprawach korporacyjnych i zarządzaniu konfliktami korporacyjnymi, transakcjach nabywania i przejęć przedsiębiorstw oraz obrocie papierami wartościowymi. Aleksandra Tkaczyk zajmuje się przede wszystkim prawem spółek oraz obsługą transakcji kapitałowych.
Inwestora finansowego - TFI Capital Partners S.A. reprezentowała kancelaria Chajec, Don-Siemion&Żyto.
GSW Legal istnieje od 2011 roku, posiada bogate doświadczenie m.in. w obsłudze prawnej transakcji kapitałowych i inwestycyjnych, przejmowaniu i nabywaniu przedsiębiorstw, doradztwie dla podmiotów gospodarczych, obsłudze emisji papierów wartościowych, w tym emisji obligacji, projektach ubezpieczeniowych, IT i telekomunikacyjnych, a także we wsparciu prawnym start-upów. Kancelaria szczyci się udaną współpracą z podmiotami należącymi do największych grup kapitałowych na polskim rynku.
iPOS S.A. to polski producent rewolucyjnych rozwiązań dla małych i średnich detalistów i punktów usługowych, twórca pierwszego i jedynego w Polsce kasoterminala.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.