Facebook Google+ Twitter

Kancelaria Prezydenta chce więcej, czyli ordery kosztują

Kancelaria Prezydenta chce zwiększenia budżetu, który przeznaczony zostanie na bieżące wydatki. Argumentacją za większym budżetem ma być większa aktywność prezydenta, polegająca choćby na rozdawaniu Orderów Orła Białego.

Kancelaria Prezydenta domaga się zwiększenia budżetu o 30 mln złotych. Piotr Kownacki – szef Kancelarii Prezydenta nie ma wątpliwości, że pieniądze te są niezbędne do jej funkcjonowania. Tegoroczny budżet w wysokości 160 mln złotych to stanowczo za mało, aby Kancelaria mogła pokrywać wydatki na bieżące sprawy – twierdzi.

Opiniowaniem projektem budżetu Kancelarii Prezydenta na 2009 rok, zajmuje się Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich. Media informują, że koalicja rządowa będzie chciała dokonać ostrych cięć w budżecie prezydenckiej kancelarii. Kancelaria tymczasem jest głucha na argumenty, kategorycznie żądając zwiększenia środków finansowych.

Kownacki przekonuje dziennikarzy, że Kancelaria jest biedna niczym pustelnia. Wyciąganie rąk po dodatkowe 30 mln złotych, uzasadnia trzema latami drastycznych ograniczeń. Wskazuje konieczność wymiany tego co popsute oraz mus uzupełnienia tego czego brakuje. Przy czym wierzy, że KRiSP przychylnie sprawę rozpatrzy i hojnie groszem wspomoże. Bez żadnych złośliwości, pyskówek i niemerytorycznych przepychanek, rzecz jasna.

Zapytany przytomnie przez dziennikarzy o możliwość redukcji etatów w Kancelarii, która miałaby wpływ na odciążenie budżetu tejże, odpowiedział, że nie można zwalniać pracowników ot tak sobie. Biorąc pod uwagę ich głodowe pensje, czyli średnio 7 tys. złotych brutto, to naprawdę nikłe obciążenie.

To oczywista oczywistość, że nie wolno ot tak sobie zwalniać pracowników, i ja o tym wiem. Natomiast nie wiem i dlatego pytam – po co Kancelaria zatrudniła o 50 osób więcej, w stosunku do początku kadencji? Ano po to, że pan prezydent jął przejawiać większą aktywność w „całym szeregu dziedzin” - zapewnia Kownacki. Przykładem tej prezydenckiej aktywności są różne inicjatywy legislacyjne i polityka historyczna.

Legislacja legislacją, ale polityka historyczna, której jedynym celem jest stroszenie piór, igrzyska pompatyzmu i ciągłe nadymanie się z byle jakich powodów, zakrawa na kpinę. Jak choćby rozdawnictwo najwyższych odznaczeń państwowych jak popadnie. Przykład – ostatnie nadanie Orderu Orła Białego kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi, jako wielce zasłużonemu rzecz jasna. Jeżeli te pieniądze mają służyć takim „bieżącym wydatkom”, to ich sens jest taki jak cała ta prezydentura.

W głowach się poprzewracało – powiedzą jedni. Drudzy, że poprzewracało się w... I jedni i drudzy rację mieć będą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ za ciekawy art., poza tym trochę niepotrzebnie (ALE TYLKO TROCHĘ) RUGAĄŁM AUTORA W INNYM JEGO ART., WIĘC PLUS ODE MNIE NALEŻY MU SIĘ JAK PSU BUDA\\Z TEZĄ SIĘ ZGADZAM, KACZYŃSKI BYŁ ZBULWERSOWANY WYDATKAMI AKNCDELARII ZA RZĄDÓW KWAŚNIEWSKIEGO... TYLKO, ŻE TERAZ ON MA STPORO WIECEJ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tanie państwo; czyli punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Szybko - jak widać - zapomina się o poziomie z jakiego się startowało; ale im wyższe loty, tym boleśniejsze będzie lądowanie po dostojeństwach. I dobrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście 7760 zł miesięcznie, nie rocznie (precyzując, bo wielu w tym kraju ma roczne dochody niższe od tej kwoty).

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Tak wygląda polityka "taniego państwa". Wzrasta liczba zatrudnionych w kancelarii prezydenta, ale pracują tam niemal charytatywnie - w końcu za średni zarobek ponad 7760 zł. trudno wyżyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.