Facebook Google+ Twitter

Kancelaria Prezydenta nie zaprosiła Jaruzelskiego na beatyfikację Jana Pawła II

Na beatyfikację Jana Pawła II wszyscy byli premierzy i prezydenci mają lecieć samolotem z prezydentem Komorowskim. Taką informację podał minister Nowak. Już jednak wiadomo, że Jarosław Kaczyński nie skorzysta z zaproszenia prezydenta, a z kolei Wojciechowi Jaruzelskiemu w ogóle takiej propozycji Kancelaria Prezydenta nie złożyła.

 / Fot. www.prezydent.plWojciech Jaruzelski był prezydentem w latach 1989-1990, więc teoretycznie powinien znaleźć się na liście oficjalnej delegacji do Watykanu. Kancelaria nie zaprosiła go jednak, obawiając się skandalu podobnego do tego, jaki wybuchł po zaproszeniu Jaruzelskiego na posiedzenie RBN.

"Delegacja polskich władz będzie dosyć liczna, ale to jest taki dzień, gdy oczy wszystkich Polaków będą zwrócone na Watykan" - powiedział serwis tvn24.pl Sławomir Nowak, prezydencki minister.

Jarosław Kaczyński także nie skorzysta z zaproszenia prezydenta, gdyż pociągiem uda się „z ludźmi, a nie z VIP-ami”. Takie stanowisko prezesa PiS przekazał dziś Andrzej Hofman.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Grzeczyszczykiewicz J
  • Grzeczyszczykiewicz J
  • 07.03.2011 16:40

Dlatego Bolek śmiało deklaruje że usiądzie obok Jaruzelskiego,Bo to on daje wytyczne Bronkowi i dobrze wie że Jaruzelski wolałby lecieć ale do Moskwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan burba
  • jan burba
  • 03.03.2011 13:37

Jesteście nie sprawiedliwi ,uratował nam dupę przed masakrą,którą szykowała DDR i nawet ON nie mówi o tym co dla mnie jest dziwne bo nawet nasze Rządy o tym wiedzą

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan burba
  • jan burba
  • 03.03.2011 13:37

Jesteście nie sprawiedliwi ,uratował nam dupę przed masakrą,którą szykowała DDR i nawet ON nie mówi o tym co dla mnie jest dziwne bo nawet nasze Rządy o tym wiedzą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do Świętą Pracy- to jakiś absurd, e 1 maja jest dniem wolnym od pracy. To święto należy uczcić praca, a socjaliści i komuniści w tym dniu powinni pracować tak wydajnie jak Pstrowski. :-))))
Pierwszy Maja to tez święto św. Józefa Rzemieślnika. Święto to po raz pierwszy obchodzono na wschodzie w IV wieku. Na zachodzie od VIII w. W 1497 roku papież Sykstus IV wprowadził je do brewiarza i mszału rzymskiego. W 1847 papież Pius IX ustanowił je na trzecią niedziele po Wielkanocy (kwiecień, maj). Fakt- formalnie na 1 maja zostało wyznaczone w 1955. Lecz datę tę wstępnie wyznaczył Pius IX, choć była to data ruchoma. Wiec kto tu się do kogo podpiął, zważywszy, ze św. Józef jest nieoficjalnym patronem komunistów (za Wiki.org)
Jan Paweł II nie był komunista, cale życie zwalczał Ideę Zła, oraz kult jednostki, o czym zapominają jego duchowi spadkobiercy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mnsg
  • mnsg
  • 03.03.2011 08:46

CZY JP II BYŁ KOMUNISTĄ?
Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja, jest to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy. Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. Podczepianie do tej daty polskiego kardynała jest naigrywaniem się z historii i światowego ruchu robotniczego. Polskie władze chętnie do tego przykładają rękę aby jak najszybciej wymazać to święto z pamięci robotników.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 02.03.2011 20:28

Pomogli mu uratować twarz. Zupełnie by się zblamował, gdyby tam się znalazł! Komorowski jednak wie, jak chronić przed śmiesznością Jaruzelskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I słusznie, ze nie zaprosili Jeszcze jego tam brakowało.
Może Drogi Bronek zaprosi jeszcze Kiszczaka, Humera, Wolinska i innych stalinowców????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.