Facebook Google+ Twitter

Kancelaria Prezydenta pokryje koszty lotu do Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 13:16

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił pozew Kancelarii Prezydenta przeciwko Kancelarii Premiera w sprawie zwrotu kosztów przelotu na szczyt Unii Europejskiej. Wojciech Małek, rzecznik prasowy Sądu powiedział, że decyzję taką podjęto, gdyż obie kancelarie nie mają zdolności prawnej. W takiej sytuacji pozew należy odrzucić.

Kancelaria Prezydenta złożyła pozew przeciwko szefowi kancelarii premiera Tomaszowi Arabskiemu. Decyzji sądu nie komentuje, zastanawia się jednak nad złożeniem odwołania. Sąd odrzucił pozew na gruncie prawa cywilnego, tymczasem - na co zwraca uwagę Kancelaria Prezydenta - od początku chciała, by było to rozpatrywane na podstawie prawa pracy.

W poniedziałek w Radomiu Lech Kaczyński mówił, że nie wyklucza wycofania pozwu przeciwko Tomaszowi Arabskiemu. Tłumaczył wówczas, że prezydent ma prawo jako pierwszy ze wszystkich obywateli do samolotu. Mimo to prezydent ma wątpliwości jeśli chodzi o proces przeciwko ministrowi Arabskiemu, który, jak zauważył Lech Kaczyński, wykonywał tylko polecenia swoich zwierzchników.

Przed wyjazdem do Brukseli prezydent i premier spierali się o to, kto ma reprezentować nasz kraj na szczycie. Szef rządu poleciał dzień wcześniej i nie odesłał rządowego samolotu po prezydenta. Lech Kaczyński doleciał do Brukseli wyczarterowanym samolotem, którego wynajęcie kosztowało 150 tysięcy złotych. Kancelaria Prezydenta chciała, aby ten rachunek uregulowała Kancelaria premiera.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.