Facebook Google+ Twitter

Kancelaria Prezydenta pozwała Tomasza Arabskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-14 22:16

Kancelaria złożyła pozew do sądu pracy przeciwko Tomaszowi Arabskiemu, szefowi Kancelarii Premiera - dowiedział się tygodnik "Wprost". Powodem jest rachunek za samolot, którym Lech Kaczyński poleciał na szczyt Unii Europejskiej.

Przed wyjazdem na szczyt do Brukseli prezydent i premier pokłócili się, kto powinien na nim reprezentować Polskę. Kancelaria Premiera odmówiła Lechowi Kaczyńskiemu udostępnienia rządowego samolotu. Tomasz Arabski tłumaczył, że TU-154 musi zostać w Brukseli do dyspozycji Donalda Tuska. W tej sytuacji prezydent poleciał na szczyt wyczarterowanym samolotem.

Koszt wynajęcia samolotu wyniósł 150 tysięcy złotych. Kancelaria Prezydenta twierdzi, że rachunek powinna zapłacić Kancelaria Premiera. Tygodnik "Wprost" pisze, że wysłano w tej sprawie prośbę o zapłatę oraz ponaglenie. Gdy to nie wystarczyło prezydenccy urzędnicy skierowali pozew do warszawskiego sądu pracy.

"Nasi prawnicy wymyślili formułę, w której Tomasz Arabski występuje jako pracownik Skarbu Państwa. Blokując głowie państwa dostęp do samolotu naraził na niepotrzebne koszty swojego pracodawcę, czyli Skarb Państwa reprezentowany w tym przypadku przez Kancelarię Prezydenta" - tłumaczy tygodnikowi "Wprost" prezydencki urzędnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.