Facebook Google+ Twitter

Kancelaria Prezydenta: Wniosek o odwołanie Kamińskiego ma braki formalne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-07 18:48

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że wniosek o odowołanie Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA ma braki formalne. Zgodnie z zapowiedzią premier przesłał taki wniosek do prezydenta.

W opinii Kancelarii Prezydenta nie ma prawnej podstawy odwołania. Szef rządu uważa, że działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego są nieprawidłowe i mają charakter polityczny.

Odwołanie szefa CBA następuje na wniosek premiera po zasięgnięciu opinii prezydenta, kolegium do spraw służb specjalnych oraz sejmowej komisji właściwej do spraw służb specjalnych.

Według zapisów ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym odwołanie szefa tej instytucji następuje w przypadku jego własnej rezygnacji, bądź też nie wykonywania obowiązków ze względu na chorobę trwająca ponad 3 miesiące. Dodatkowo szefa CBA premier może odwołać ze względu na niewykazywanie nieskazitelnej postawy obywatelskiej, skazanie szefa CBA w procesie o przestępstwo popełnione umyślnie ściganego z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe. Dodatkowo do odwołania może dojść w przypadku, gdy kierujący Biurem będzie uczestniczył w działalności partii politycznej, lub też będzie jej członkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.