Facebook Google+ Twitter

Kanclerz Merkel przeciwna ulgom dla par lesbijek i gejów

Szefowa rządu naszych zachodnich sąsiadów na dzisiejszym posiedzeniu prezydium CDU odrzuciła pomysł przyznania ulg podatkowych parom homoseksualnym żyjącym w związkach partnerskich. Uznała to za sprzeczne z konstytucją i zbyt kosztowne.

 / Fot. EPA/STEPHANIE PILICKMożliwość wspólnego rozliczania się z podatków jest zarezerwowana dla (w domyśle: normalnych) rodzin z dziećmi - argumentowała jak podaje dziennik "Die Welt” pani kanclerz. Ustawa Zasadnicza Republiki Federalnej wystarczająco wyraźnie określa, komu należy się takie wsparcie ze strony państwa i państwo robi już wystarczająco dużo w tej mierze jak na swoje obecne możliwości - poparł ją minister finansów Wolfgang Schäuble.

Natomiast federalna pani minister sprawiedliwości - Sabine Leutheusser-Schnarrenberger (FDP) prosiła w ubiegłym tygodniu pozostałych członków rządu o zastanowienie się, czy nie należy rozwiązać tej sprawy samemu zanim zapadnie wyrok Trybunału Konstytucyjnego, korzystny dla zwolenników finansowego równouprawnienia związków partnerskich. Poprzedni wyrok sędziów z Karlsruhe stwierdzał, że pary homoseksualne nie powinny być poszkodowane w stosunku do heteroseksualnych. Takie postawienie sprawy poparł również sekretarz generalny FDP Patrick Döring.

W związku z tym zajmująca podobne stanowisko w bawarskiej CSU Gerda Hasselfeldt zarzuciła politykom FDP stosowanie „taktyki salami” wobec CDU/CSU. To dawne określenie metod wieloletniego ministra spraw zagranicznych ZSRR Andrieja Gromyki, usiłującego przy każdej okazji wbić klin między europejskich a północnoamerykańskich członków NATO i przeciągnąć tych pierwszych na stronę państwa Lenina. Pani kanclerz była zmuszona ustosunkować się dzisiaj do wniosku na rzecz takiego równouprawnienia złożonego przez trzynastu posłów CDU do Bundestagu - podaje Die Welt

W ciągu ubiegłych czterech lat niemiecki parlament trzykrotnie odrzucił projekty ustawy w sprawie ustanowienia instytucji małżeństw homoseksualnych oraz ich równouprawnienia z sakramentalnymi i cywilnymi związkami kobiety i mężczyzny. Działo się tak dzięki przeciwstawieniu się tym zamiarom ustawodawczym Zielonych i partii Lewicy przez jednolity blok CDU/CSU-FDP. Obecnie wolni demokraci, którzy z powodu rozczarowania wyborców ich lewicową polityką w sprawach gospodarczych przegrali z kretesem wybory do kilku landtagów, najwyraźniej doszli do wniosku, że głosy środowisk LGBT pomogą im przekroczyć próg 5 proc. i nie wypaść (po raz pierwszy w dziejach ich partii) z ław niemieckiego parlamentu.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Jakub
  • Jakub
  • 28.08.2012 15:36

@ OJ t am , oj tam@ Panie Grzegorzu ....a z milion tam naszych !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakub Wczoraj 21:07
Pani Merkel [ córka pastora ] boi się , że wszystkie single [ bez względu na preferencje seksualne] wejdą w związki nieformalne aby uzyskać ulgę . i BUDŻET padnie .

Nie... To przecież niemożliwe... "Niemcy tak nie kombinują"... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ dla Pani Jadwigi Dzisiaj 07:07 - Pani Jadwiga Kowalczyk ma dzieci. Czy osoba ma jeszcze jakieś pytania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję "na poważnie" wprowadzenie ulg podatkowych dla czeszących się z prawa na lewo...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
dla Pani Jadwigi
  • dla Pani Jadwigi
  • 28.08.2012 07:07

czy Jadwiga Kowalczyk ma dzieci ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
  • stary
  • 28.08.2012 00:49

Każdy kombinuje jak wyrolować państwo. W USA pary mające wiele dzieci nie są małżeństwem, bo samotna matka utrzyma łatwiej dzieci i męża niż legalna rodzina. Typowy model murzyński. Pani Merkel jest bystra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jakub Wreszcie ktoś zroumiał o co głównie w tym chodzi. Gratuluję rzedmówcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 27.08.2012 21:07

Pani Merkel [ córka pastora ] boi się , że wszystkie single [ bez względu na preferencje seksualne] wejdą w związki nieformalne aby uzyskać ulgę . i BUDŻET padnie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hiroo Onoda
  • Hiroo Onoda
  • 27.08.2012 18:07

nareszcie coś mądrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dyskusja ta oznacza że :
1. ulgi dla rodzin dzietnych (w domysle- heteroseksualnych) są tak wysokie, że...
2. ... przyznanie ich parom homoseksualnym stanowiłby zbyt znaczącą pozycję w budżecie państwa,
ponieważ...
3.... ilość tych związków, poza omawianymi ulgami finansowymi - nie jest przyczyną ogólnopaństwowego zmartwienia, rządowych deliberacji i bogobojnych uniesień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.