Facebook Google+ Twitter

Kandydaci do Brukseli boją się debat z rolnikami

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2009-05-27 09:46

Rolnicy bojkotują zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Nie pójdą głosować, bo są obrażeni na kandydatów, którzy szerokim łukiem omijają wsie i małe miasteczka.

Z rolnikami trzeba rozmawiać o konkretach, a tego kandydaci do Brukseli boją się najbardziej - oceniają eksperci.

Marek Bienias, gospodarz z Bratkowa pod Poddębicami, nie zaprząta sobie głowy eurowyborami. Nawet gdyby 7 czerwca chciał iść głosować, nie wiedziałby na kogo. Żaden kandydat nie raczył zajrzeć do jego miejscowości. Mało tego, we wsi nie było żadnego eurodeputowanego przez ostatnie 5 lat. A Bienias pytań ma bez liku. Chciałby dowiedzieć się, dlaczego za mleko i zboże rolnik dostaje połowę tego, co w zeszłym roku, dlaczego skoczyły ceny nawozów i przede wszystkim dlaczego polscy rolnicy dostają tylko 60 proc. dopłat przyznawanych Francuzom.

- Po wejściu do Unii mieliśmy mieć drugą Irlandię, a zostaliśmy w polskich realiach. Co innego sobie wyobrażałem. Czuję się oszukany - mówi rozżalony gospodarz i deklaruje, że 7 czerwca zostanie w domu. Podobnie postąpi jego syn.

Podobne nastroje panują w innych wsiach woj. łódzkiego. W Żelaznej pod Skierniewicami nikt nie przekonywał rolników do głosowania. Śladu kampanii próżno szukać także w Rossosze pod Rawą Mazowiecką.

- Jak oni się nami nie interesują, to dlaczego mamy na nich głosować - pyta Urszula Grzejszczak z Rossochy. - Ludzie we wsi nie mają pojęcia, kto kandyduje. Nikt się nawet nie pofatygował, żeby porozmawiać ani plakaty rozwiesić - dodaje mieszkanka Rossochy.

W Kurowicach pod Brójcami w pow. łódzkim wschodnim kilka tygodni temu pojawili się sztabowcy Marka Michalika. Rozdawali ulotki kandydata PiS. Obiecywali, że Michalik spotka się z rolnikami, ale do tej pory nic z tego nie wyszło.

Więcej na stronach Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.