Facebook Google+ Twitter

Kandydaci do Nagrody Nobla z ekonomii

Specjaliści typują, że w tym roku nagroda zostanie przyznana za walkę z kryzysami gospodarczymi. Szansę mają m.in. Alberto Alesina z Uniwersytetu Harvarda, John Moore z Uniwersytetu w Edynburgu i Ruchard Thaler.

David Pendlebury od 21 lat co roku wybiera kilku kandydatów, zliczając cytowania ich prac naukowych. Jak podaje RMF 24, co roku jeden z jego typów się sprawdza.

Kto ma szansę na ekonomicznego Nobla w tym roku wg Pendlebury'ego? Alberto Alesina z Uniwersytetu Harvarda, za badania pokazujące, jak wpływają na siebie polityka i ekonomia; Kevin Murphy z Uniwersytetu Chicagowskiego, którego badania potwierdzają, że inwestowanie w medycynę odpłaca się wyższymi wynagrodzeniami w gospodarce i niższym bezrobociem; John Moore z Uniwersytetu w Edynburgu i London School of Economics oraz b]Nobuhiro Kiyotaki[/b] z Uniwersytetu Princeston, których teoria wyjaśniła załamanie na rynku hipotecznym w Japonii w latach 90. i początki ostatniego wielkiego kryzysu w Stanach Zjednoczonych.

Internauci z portalu iPredict również mają swoje typy. Według nich największe szanse mają Richard Thaler, Oliver Hart i Robert Shiller.

Kto dostanie Nagrodę Nobla z ekonomii? Przekonamy się o godzinie 13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.