Facebook Google+ Twitter

Kandydaci do parlamentu desperacko szukają wsparcia

Do wyborczego sukcesu z pewnością może przyczynić się poparcie udzielone danemu kandydatowi przez inne znane osoby. Niektórzy jaworzniccy kandydaci do parlamentu doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Były premier Jerzy Buzek wspierał posła Wojciecha Saługę także w zeszłą sobotę w czasie obchodów 160-rocznicy powstania jaworznickiej kolei.  / Fot. Marek IwaniszynNiekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest na lokalnym poletku poseł Wojciech Saługa. Kilka tygodni temu poparcia przedstawicielowi Platformy Obywatelskiej udzielił europoseł Jerzy Buzek, który - nie wiedzieć po co i dlaczego - otworzył w Jaworznie swoje biuro poselskie. Obaj panowie wspólnie zorganizowali konkurs dla młodzieży - "Wygraj bilet do Brukseli", dzięki któremu trójka młodych mieszkańców miasta odwiedziła Brukselę. Trudno tych wydarzeń nie łączyć z trwającą już wówczas kampanią wyborczą. Były premier wspierał posła Wojciecha Saługę także w zeszłą sobotę w czasie obchodów 160-rocznicy powstania jaworznickiej kolei. Dodatkowo na wyborczych ogłoszeniach w lokalnej prasie pojawił się spis osób, które posła popierają. A wśród nich oprócz wskazanego powyżej Buzka znajdziemy takie nazwiska jak senator RP - Krystyna Bochenek, prezydent Jaworzna - Paweł Silbert, były prezydent miasta, a obecnie radny - Andrzej Węglarz, czy chociażby wiceprzewodniczący Rady Miasta - Tadeusz Kaczmarek.

Podobny chwyt zastosował w swojej prasowej reklamie kandydat PSL-u - Janusz Ciołczyk. Na pierwszym miejscu widnieje nazwisko wicemarszałka Sejmu RP, byłego wicepremiera - Jarosława Kalinowskiego. Na liście Jako prezes i były piłkarz LKS Ciężkowianka Janusz Ciołczyk (w dolnym rzędzie pierwszy z lewej) może być spokojny o głosy sympatyków tegoż klubu. / Fot. www.januszciolczyk.plznajdziemy między innymi miejskich radnych, działaczy, przedsiębiorców, a także sportowca - Pawła Sawaniewicza, piłkarza lokalnego zespołu LKS Ciężkowianka, klubu, którego prezesem jest...Janusz Ciołczyk.

Odwołanie się do licznej grupy społecznej jaką są kibice, jest chwytem dobrze znanym. Na poziomie lokalnym dość często stosowanym. I chyba dość skutecznym. Przykład poszedł zza granicy. Niedoścignionym wzorem w tej kategorii pozostaje były premier Włoch, milioner, prezes Milanu - Silvio Berlusconi. To on najmocniej i najgłośniej jak do tej pory nawoływał kibiców do poparcia własnej osoby. Cała kampania zbudowana była wokół kibicowskiej braci. W 1993 roku założył partię "Forza Italia" ("Naprzód, Italio!"). Ten okrzyk od zawsze był zarezerwowany dla miłośników Squadrra Azzurra. Mówiąc o powodach swojego startu w wyborach nie mówił "Postanowiłem wystartować w wyborach" lecz "Postanowiłem wyjść na boisko", a swoich współpracowników nazywał "azzurri", czyli tak jak nazywa się piłkarzy włoskiej kadry narodowej.
 / Fot. Marek Iwaniszyn
Wracając jednak na lokalne poletko trzeba przyznać, że największe wsparcie kibicowskiej i sportowej braci popłynęło do niezależnego kandydata na senatora - Jana Kurpa. Zarząd klubu Energetyk PKE, Miejski Związek Sportowy, Zarząd GKS Victoria Jaworzno oraz Zarząd Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego wystosowały list otwarty do kibiców i sportowców zwracając się z gorącym apelem o poparcie dla Kurpa. - Dzięki jego (Jana Kurpa - przyp. red.) zaangażowaniu w ostatnich latach świętowaliśmy w Jaworznie największe sukcesy sportowe: mistrzostwa Polski w boksie, awans piłkarzy i siatkarzy do I ligi oraz liczne medale naszych sportowców na arenie krajowej i międzynarodowej - piszą w liście działacze.

Przeczytaj także:
Więcej o kampanii wyborczej: Kandydaci z Jaworzna "walczą" o parlamentarne mandaty
Jan Kurp: Na pewno nie startuje do Senatu dla diety
Obejrzyj fotogalerię z uroczystości 160-lecia jaworznickiej kolei

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marku zaległe słowa uznania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.