Facebook Google+ Twitter

Kandydaci gruzińskiego ugrupowania Zjednoczona Opozycja zamierzają zrzec się mandatów poselskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 21:55

Lider ugrupowania Lewan Gaczecziładze zapowiedział zorganizowanie antyrządowej demonstracji. Gruzińska opozycja nie pogodziła się z wynikami wyborów parlamentarnych, które dały zdecydowane zwycięstwo partii rządzącej Zjednoczony Ruch Narodowy.

Liderzy ugrupowań opozycyjnych, które wprowadziły swoich kandydatów do parlamentu, zamierzają zbojkotować jego obrady i zrzec się mandatów. Na taki ruch zdecydowali się kandydaci Zjednoczonej Opozycji i Partii Pracy.
Nieznane jest ostateczne stanowisko czwartego ugrupowania, którego kandydaci wywalczyli mandaty deputowanych - partii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Lider partii - Georgij Targamadze uważa, że nie należy pozbywać się mandatów. Gdyby jednak tak się stało, to Gruzini mieliby jednopartyjny parlament w niepełnym składzie.
Opozycja domaga się unieważnienia wyborów i rozpisania nowych. W najbliższy poniedziałek zamierza przeprowadzić w centrum stolicy wielotysięczną demonstrację. Tego dnia Gruzini obchodzą Święto Niepodległości. Prezydent Micheil Saakaszwili zaplanował w Tbilisi defiladę wojskową. Niewykluczone, że opozycja będzie chciała przeszkodzić w jej organizacji. W czasie defilady obok prezydenta Saakaszwilego obecny ma być prezydent Polski Lech Kaczyński.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.